poniedziałek, 25 października 2021 13:19

Pił wódkę ze sklepowej półki - działał w warunkach recydywy

 

Kilka dni temu gnieźnieńscy policjanci interweniowali na terenie jednego z supermarketów w śródmieściu, gdzie doszło do kradzieży rozbójniczej.

Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek 19 października. Wówczas to w godzinach popołudniowych do jednego z gnieźnieńskich marketów wszedł 44-letni gnieźnianin. Mężczyzna podszedł do regału z napojami alkoholowymi, wziął w rękę butelkę z wódką, otworzył ją, zrywając banderolę, a następnie odłożył na półkę. Następnie zabrał kolejną butelkę z mocnym trunkiem i zaczął pić.

Widząc tę sytuację, zareagował ochroniarz sklepu, który podszedł i zwrócił klientowi uwagę. W tym momencie sprawca odepchnął ochroniarza i ruszył w kierunku kas, po czym wybiegł ze sklepu. Niecałe dwie godziny później na terenie centrum Gniezna policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

- Następnego dnia prokurator przedstawił 44-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej a także zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór policji i zakaz zbliżania się do pracownika ochrony. Sprawcy może grozić do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy - informuje KPP Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane