piątek, 05 listopada 2021 10:00

Nocne interwencje strażaków

 
Nocne interwencje strażaków źródło: OSP Niechanowo

Wiatr wiejący z czwartku na piątek na pewno nie był tak silny jak ten, który przeszedł nad naszym regionem dwa tygodnie temu. Mimo to nie brakowało interwencji.

Kilka wyjazdów związanych z powalonymi drzewami lub konarami odnotowano w czwartkowy wieczór oraz w nocy. Na terenie samego Gniezna strażacy nie musieli interweniować, jednak w powiecie doszło do dwóch niebezpiecznych sytuacji. 

Około 22 strażacy z OSP Łubowo zostali zadysponowani do wsi Rzegnowo, gdzie, jak informują druhowie, tuż przed nadjeżdżającym samochodem spadło drzewo, doprowadzając też do uszkodzenia pojazdu. Drugie zdarzenie miało miejsce niecałą godzinę później w Niechanowie na ul. Parkowej. Tam łamiące się drzewo uszkodziło linię energetyczną rozciągniętą wzdłuż drogi. Na miejsce konieczne było wezwanie pogotowia energetycznego.

Ponadto w co najmniej kilku miejscowościach na terenie powiatu wystąpiły krótsze lub dłuższe przerwy w dostawie prądu związane z uszkodzeniami linii energetycznych. Większość dostaw przywrócono w ciągu kilku godzin.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane