poniedziałek, 08 listopada 2021 14:16

Dwie kolizje z barierami w krótkim czasie

 
Dwie kolizje z barierami w krótkim czasie źródło: OSP Łubowo

Do dwóch zdarzeń w krótkim czasie doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w rejonie węzła S5 i drogi wojewódzkiej 194. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godzinie 9:30 na zjeździe z DW 194 od strony Gniezna na drogę ekspresową. Tam to doszło do kolizji samochodu osobowego z barierą energochłonną. Na miejsce zdarzenia przybyły OSP Łubowo oraz JRG Gniezno, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Osoba podróżująca została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego. 

Podczas prowadzonych działań, na nieodległym zjeździe z S5 na drogę wojewódzką w kierunku Gniezna, doszło do drugiego podobnego zdarzenia - auto również uderzyło w bariery energochłonne. Na miejsce przedysponowano zastęp OSP Łubowo oraz skierowano JRG Gniezno, które również zabezpieczyły miejsce kolizji. Także i w tym przypadku osoba podróżująca została przebadana przez ZRM. 

W obu przypadkach okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań, do momentu usunięcia pojazdów, ruch w rejonie węzła odbywał się bez większych utrudnień. 

źródło: OSP Łubowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza drogowiec wtorek, 09 listopada 2021 19:13 napisane przez drogowiec

    Na tych zjazdach i wjazdach po to są ograniczenia, żeby właśnie kolizji nie było. Nie sądzę, że sprawcy obu powyższych zdarzeń jechali tak, jak mówią znaki.

  • Link do komentarza Matej wtorek, 09 listopada 2021 00:01 napisane przez Matej

    Zabrać prawko jak jeździć nie potrafią, ani dostosować prędkości do warunków

  • Link do komentarza Rysiek poniedziałek, 08 listopada 2021 22:13 napisane przez Rysiek

    Na tych zjazdach zawsze traciłem panowanie za kierownicą i cudem unikałem kolizji z barierkami. Mam używany samochód. Ma swoje lata. Zrobiłem geometrię podwozia i wymieniłem wszystkie 4 amortyzatory na nowe. 2100 zł wydałem w stare auto..ale problem zginął. Auto trzyma się drogi, jak pojazd szynowy. Mam jednak mała uwagę. Drogę można było nieco lepiej wyprofilować. Jeśli ktoś tam wjedzie z prędkością większą niż 70km/h - w te łuki (nawet latem) i ma niesprawną amortyzację lub auto nie trzyma geometrii....to spotkanie z barierkami zapewnione. Pozdrawiam!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022