wtorek, 09 listopada 2021 10:12

Ujawniono nieprawidłowości przy transportach na S5

 
Ujawniono nieprawidłowości przy transportach na S5 źródło: WITD

Kilka dni temu na drodze ekspresowej S5 inspektorzy z Poznania, Konina i Gniezna kontrolowali transporty towarów. Do działań włączyła się też Straż Leśna przy Nadleśnictwie w Czerniejewie w ramach akcji „Przewóz Drewna”.

Zatrzymane do kontroli pojazdy miały w większości przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą (DMC), a z naciskami na oś też nie było najlepiej. Jeden z nich, wiozący w dwóch kontenerach 20-stopowych wózki widłowe z Gdańska do Gądek, miał 5,75 t nadwagi w stosunku do 40 t normatywnych. Kierowca nie okazał zezwolenia kategorii IV na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Kary w postępowaniu administracyjnym mogą kosztować przedsiębiorcę 10000 zł.

W innym przypadku przewóz na potrzeby własne szkła w okolicach Poznania też okazał się nienormatywny. Tutaj DMC od dopuszczalnych 40 t została przekroczona o 2,45 t. Większy o 0,56 proc. od normy 18 t był też nacisk grupy osi. Brak zezwolenia kategorii V będzie w tym przypadku skutkował wszczęciem postępowania administracyjnego w wysokości 6000 zł. Kierowca otrzymał mandat. Z kolei przewóz dwóch pojazdów z Gdańska do Niderlandów ważył 43,6 t zamiast prawidłowych 40 t. Nacisk grupy osi od normy 24 t odbiegał o 2,95 t. Wysokość pojazdu była też wyższa od przepisowych 4 m o 0,22 m. Kierowca nie miał zezwolenia kategorii V. Przedsiębiorcy w postępowaniu administracyjnym grozi kara pieniężna w wysokości 15000 zł, a zarządzającemu transportem 700 zł. Kierowca został ukarany mandatem. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny naczepy z powodu braku ważnych badań technicznych.

Pojazdy, wiozące drewno i kontrolowane wspólnie ze strażą leśną, w ramach akcji „Przewóz Drewna”, okazały się być normatywne.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Endriu środa, 10 listopada 2021 10:58 napisane przez Endriu

    Niech pilnują bezpieczeństwa a nie czając się polują na kierowców.Do tego byli powołani Krokodyle a w głowie pusto!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022