czwartek, 11 listopada 2021 16:48

Ulicami centrum przeszedł Marsz Niepodległości

 

Ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, był marsz, który w godzinach popołudniowych przeszedł ulicami centrum Gniezna.

Wydarzenie, organizowane przez Ligę Patriotów, rozpoczęło się na placu przed teatrem, gdzie zgromadziła się spora grupa mieszkańców z biało-czerwonymi flagami lub chorągiewkami. Na miejscu organizatorzy przemówili do zgromadzonych, podkreślając znaczenie tego święta w kontekście zarówno wydarzeń sprzed ponad wieku, jak i współcześnie.

Na marsz przybyli także motocykliści, którzy wkrótce po odśpiewaniu hymnu państwowego, wyruszyli w drogę jako pierwsi. Tuż za nimi poruszali się pozostali uczestnicy, po drodze skandujący hasła m.in. "Bóg, honor i ojczyzna" oraz solidaryzujące się ze służbami mundurowymi, zabezpieczającymi granicę polsko-białoruską "Murem za polskim mundurem". 

Po przejściu marszu ulicami centrum na Rynek, na miejscu czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Podczas wydarzenia trwała także zbiórka pieniędzy na Olgę Miśkiewicz. Służby, które zabezpieczały wydarzenie, oceniły liczbę uczestników na około 350 osób.

 

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 13 listopada 2021 18:43 napisane przez wilk

  "To jest marsz nienawiści,przerażające obrazy,hejt w czystej formie,a organizuje to państwo polskie,to przerażające" !!! Tak napisał naczelny Onetu Bartosz W.,o 11 listopada.Nasza dzisiejsza gnieźnieńska postkomuna również uważa,przynajmniej w większości,że to marsze faszystów,homofobów,ksenofobów,islamofobów,antysemitów i jeden Bóg wie czego jeszcze!!!! No cóż bardziej utożsamiają się z pokojowymi marszami heks,gdzie jest pełno..........miłości i tolerancji PRAWDA ??
  Więc mieszkańcy niech zapamiętają KOGO wybrać w następnych wyborach !!!
  Brawo dla organizatorów,pamiętać należy,że sporo osób pojechało do Warszawy,za rok będzie nas jeszcze więcej !!! Bóg Honor i Ojczyzna !!!!

 • Link do komentarza gonzo piątek, 12 listopada 2021 19:08 napisane przez gonzo

  Zakażonego informujemy, że gdyby się zaszczepił, to by się nie zaraził! Więc porządki niech zacznie robić od siebie!

 • Link do komentarza medycyna piątek, 12 listopada 2021 16:49 napisane przez medycyna

  Ty, zakażony, że swoimi filozoficznymi radami wal na białoruską granice, gdzie tysiące ludzi z całego świata szturmuje naszą granicę bez żadnych zahamowań, maseczek, szczepień, dystansów etc.! A naszym marszem się nie zajmuj, bo wszystko było zgodnie z przepisami. jesteś tak denny, ze nawet nie chce się z Tobą dyskutować, bo nie rozumiesz, ze na świeżym powietrzu nie ma potrzeby i obowiązku noszenia maseczek. A jak masz takiego cykora, to siedź w domu.

 • Link do komentarza Kawa piątek, 12 listopada 2021 10:20 napisane przez Kawa

  Do Wyborca: podczas II wojny też były różne wyrazy patriotyzmu - jedni (AK) walczyli z okupantem o Polskę dla Polaków i z tymi my, ci którzy wczoraj demonstrowali swoją radość z odzyskania przed 103 laty niepodległości - się utożsamiamy; drudzy (AL) walczyli o Polskę dla wtedy Związku Radzieckiego i do tych chyba Panu bliżej.

 • Link do komentarza Dorota L. piątek, 12 listopada 2021 08:39 napisane przez Dorota L.

  To fakt, że młodzi ludzie zapomnieli ,by na takie zgromadzenie założyć mimo wszystko maseczki. Bo covid nie śpi. Nie wiadomo, który młody człowiek akurat chodzi już z tym wirusem. Wiem , że młodzi nawet jak go złapią to i tak przechorują go jak zwykłą grypę. Ale jak od tych młodych nieświadomych tego że są chorzy na covida zarażą się nasi gnieźnieńscy seniorzy, to już sprawa nie będzie taka błaha. Bo co trzeci zarażony senior musi chorując korzystać potem w szpitalu z respiratora. (A łóżek wolnych w szpitalu zakaźnym jest już niewiele). A co dziesiąty senior nie daje już rady walczyć z tym virusem i umiera. A przecież nikt, nie chce stracić swojego ukochanego dziadka czy babci . Prawda !. Zresztą to samo było w śród kibiców na Biegu Niepodległości. Tam też było pełno ludzi bez maseczek. Kochani młodzi Gnieźnianie pomyślcie na drugi raz o swoich dziadkach !

 • Link do komentarza obiektywnie piątek, 12 listopada 2021 08:38 napisane przez obiektywnie

  Do "Wyborcy" - pewnie miłośnik Gazety Wyborczej ;). No cóż , może nie było nas wielu ale byliśmy ! Mogłoby być więcej ,ale " drużyna Budasza" zajęła dużą część dnia na odwrócenie uwagi od Święta Niepodległości i świętowania patriotyzmu . Druga sprawa to mieszkańcy - zwolennicy ciepłej wody w kranie i pełnego brzuszka ,którzy jeszcze mają pochowane partyjne legitymację w szufladach , tacy co się boją własnego cienia .

 • Link do komentarza Aleksandra piątek, 12 listopada 2021 08:28 napisane przez Aleksandra

  Człowieku czy Ty tak na serio te brednie piszesz?!
  Wiesz kto jest odpowiedzialny za szerzenie epidemii? Tylko i wyłącznie rządzący światem....

 • Link do komentarza patriota piątek, 12 listopada 2021 08:28 napisane przez patriota

  wyborco . I po co jątrzysz? Nie ważne gdzie zgromadziło się więcej ludzi. Czy na Biegu czy na Marszu. Ważne, że każdy w Gnieźnie mógł sobie wybrać sposób uświetnienia tego dnia. Nie każdy biega, bo nie każdy jest na tyle zdrowy. Przy biegu było mnóstwo członków rodzin biegaczy , by ich dopingować i fajnie. Było też mnóstwo oficjeli, którzy przyszli pod pomnik Naszego Króla, by z obowiązku złożyć pod nim swoją wiązankę. A na Masz wszyscy przyszli nie z obowiązku tylko z potrzeby ducha. Najważniejsze, że ta i ta impreza przyciągnęła Gnieźnian. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie albo jeszcze lepiej .

 • Link do komentarza MARO piątek, 12 listopada 2021 08:19 napisane przez MARO

  To był wspaniały, pokojowy , spokojny GNIEŹNIEŃSKI Marsz Niepodległości. Brawo dla rodziców, którzy zabrali na ten Marsz swoje dzieci. Pomysł z zaproszeniem motocyklistów też był genialny. Szkoda tylko że nie każdy motocyklista czy nie każdy pieszy uczestnik Marszu miał swoją biało czerwoną flagę. Ale i tak atmosfera wśród maszerujących była wspaniała . Chwała organizatorom . Policja też była i zabezpieczała na wszelki wypadek ten marsz, ale jak się okazało, była zupełnie niepotrzebna. Ale mimo wszystko była, za co bardzo Policji dziękujemy !!

 • Link do komentarza Jasio czwartek, 11 listopada 2021 22:31 napisane przez Jasio

  Wyznawcy PIS, to jednak stan umysłu..

 • Link do komentarza Weronika czwartek, 11 listopada 2021 21:30 napisane przez Weronika

  Było około tysiąca ludzi, policja nie potrafi liczyć? Ogólnie było super! Naród się budzi i Gniezna mamy nadzieję też!

 • Link do komentarza już zakażony 2 czwartek, 11 listopada 2021 20:51 napisane przez już zakażony 2

  Zgromadzenie w liczbie ponad 300 osób i większość młodych ludzi bez maseczek? Ludzie, covid 19 atakuje znowu na całej linii. Szpital w niedalekiej Środzie Wielkopolskiej już ma wszystkie zajęte miejsca covidowe. Czy chcecie tego samego w Gnieźnie i to jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia ? Kto organizował to zgromadzenie ? Kto jest odpowiedzialny za szerzenie epidemii covidowej w Gnieźnie ? Gdzie jest nasz gnieźnieński sanepid i policja ?

 • Link do komentarza Regi czwartek, 11 listopada 2021 18:22 napisane przez Regi

  Strzeżmy naszej ZIEMI bo jesteśmy winni tym pokoleniom , ktore o wolność przelewały krew. Polska piękna jest w jedności, ktora buduje i wzmacnia. Ten marsz to wspaniały hołd i radość z widoku tylu młodych osób pod biało czerwona flaga.

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 11 listopada 2021 17:34 napisane przez Wyborca

  Jak widać Gniezno nie daje się nabierać na tani patriotyzm. Więcej było uczestników biegu niepodległości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane