wtorek, 23 listopada 2021 14:36

Dzień otwarty na kierunku Analityka Bezpieczeństwa w PSW

  mn
Dzień otwarty na kierunku Analityka Bezpieczeństwa w PSW zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu w Państwowej Szkole Wyższej odbył się dzień otwarty na kierunku Analityka Bezpieczeństwa. Z zainteresowanymi spotkali się specjalnie zaproszeni goście.

Wybór właściwej drogi rozwoju zawodowego, dającej satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość realizacji marzeń, jest dla każdego młodego człowieka bardzo trudnym wyzwaniem. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja nie tylko w Polsce, ale również na świecie, sprawia że coraz trudniej przewidzieć nam przyszłe realia. Mimo to eksperci ds. prognozowania rynku pracy zgodnie przyznają, że na niektóre zawody przyszłości z pewnością warto zwrócić uwagę już dzisiaj. Jednym z takich zawodów przyszłości jest niewątpliwie zawód analityka.

Kształcenie analityka to proces długotrwały, wymagający nie tylko doboru odpowiednich treści programowych, ale przede wszystkim pracy z praktykami i ekspertami działającymi w różnych sektorach takich jak: bezpieczeństwo, polityka międzynarodowa, gospodarka, finanse, informatyka itp. Chcąc przybliżyć Państwu specyfikę tego unikatowego w skali kraju kierunku studiów - Instytut Nauk o Bezpieczeństwie w Państwowej Szkole Wyższej w Gnieźnie zorganizował dzień otwarty na kierunku Analityka Bezpieczeństwa. 

W miniony piątek 19 listopada br. odbyły się warsztaty z międzynarodowymi ekspertami z zakresu: bezpieczeństwa międzynarodowego, cyberprzestępczości, komunikacji międzykulturowej oraz stosunków międzynarodowych.

Warsztaty odbyły się w 2 blokach godzinowych, tj.: I tura - 9.00-12.00 i II tura - 12.15-15.00. Każdy uczestnik miał możliwość wzięcia udziału w 2 wybranych przez siebie warsztatach, spośród 7 zaproponowanych przez naszych Prelegentów:

1. „Afganistan wczoraj i dziś” - to warsztaty, które poprowadził NAVAL, były operator JW. GROM, który przybliżył pracę analityków, wywiadu i kontrwywiadu w trudnych i wymagających warunkach bojowych.

2. „Wojskowe służby specjalne w operacjach w kraju i za granicą” - o tym jak wykrywa się działalność szpiegowską i przeciwdziała terroryzmowi podczas misji wojskowych na świecie, opowiedział płk rez. mgr inż. Maciej Matysiak, wykładowca w PSW Gniezno.

3. „Specyfika pracy i służby wojskowej w Afryce” – swoimi doświadczeniami pracy na misji szkoleniowej w Mali oraz podróżami po Etiopii i Rwandzie, podzielił się z uczestnikami płk rez. dr inż. Krzysztof Danielewicz, Prorektor ds. studenckich w PSW Gniezno.

4. W świat mniejszości kontrowersji wokół uchodźców i imigrantów, zabrał uczestników płk dr hab. Marek Bodziany, prof. Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

5. O roli wielokulturowości na przykładzie muzyki, religii, sportu, kina oraz kuchni, opowiedział - dr Mamadou Diouf, muzyk i animator kultury, współzałożyciel fundacji „Afryka Inaczej”.

6. Islam, Bliski Wschód oraz różnice kulturowe między światem arabskim a Polską, to tematyka warsztatów, które poprowadził dr Ziad Abou Saleh - wykładowca Uniwersytetu SWPS i WSB we Wrocławiu, ekspert ds. negocjacji i komunikacji międzykulturowej.

7. Nadużycia finansowe, korupcja, pranie brudnych pieniędzy i finansowanie terroryzmu , to główne zagadnienia, które na warsztatach poruszył mgr Marek Kołtun, wykładowca w PSW Gniezno.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane