środa, 24 listopada 2021 10:26

Wybijał szyby w ośrodku w Skorzęcinie. Wpadł przez monitoring

 
Wybijał szyby w ośrodku w Skorzęcinie. Wpadł przez monitoring źródło: KPP Gniezno

Kilka tygodni temu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, początkowo nieznany sprawca dokonał wybicia kilku szyb. W końcu został jednak rozpoznany.

Zdarzenie miało miejsce 24 września br. w jednym z lokali na terenie popularnego ośrodka w Skorzęcinie. Tegoroczny sezon w dosyć agresywny sposób postanowił "zakończyć" jeden z gości tego przybytku, który wybił sześć szyb, powodując straty na kwotę 6,5 tys. złotych.

Początkowo sprawca nie był nikomu znany, ale jego wizerunek uchwyciły kamery monitoringu. Na nagraniu policjanci z Witkowa rozpoznali wandala i zdecydowali się go zatrzymać w tej sprawie. Ten jednak zaczął skutecznie unikać spotkania z mundurowymi, ale jak w końcu musiał dać za wygraną - jak informuje KPP Gniezno, kilka dni temu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 

- Monitoring nie zawsze pozwala na ujęcie sprawcy w tzw. bezpośrednim pościgu, choć i to się zdarza ale jakość nagrań coraz częściej jest na tyle dobra, że nawet występki dokonywane w ciemności nie pozostaną anonimowe - informują policjanci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane