czwartek, 30 grudnia 2021 10:51

„Maseczkowa” awantura w galerii handlowej

 

W minioną środę w jednej z galerii na terenie Gniezna doszło do ostrej sprzeczki pomiędzy osobami, które nie miały maseczek, a patrolem policji.

Zajście miało miejsce 29 grudnia we wczesnych godzinach popołudniowych. Patrol policji, kontrolujący noszenie maseczek przez klientów galerii przy ul. Witkowskiej, zatrzymał parę z dzieckiem, którzy nie mieli zakrytych ust i nosa.  

Nagranie zaczyna się już w momencie trwającej interwencji, ale jak udało się nam ustalić, po przedstawieniu podstawy prawnej i podjętej próby legitymowania, zaczęła się sprzeczka, którą kobieta zaczęła filmować na żywo.

W materiale słyszymy od legitymowanej kobiety iż gnieźnieński komendant Policji funkcjonuje "nielegalnie", a ponadto powoływali się na "dekret Cichockiego z wypowiedzeniem posłuszeństwa". 

- Zostaliśmy zatrzymani przez nielegalnych pracowników firmy Policja. Jesteśmy teraz nękani, zastraszani i zaraz podjedzie tutaj radiowóz, by wydobyć nasze dane osobiste - słyszymy w nagraniu. Kobieta, której głos mówi zza telefonu, twierdziła, że policjanci nie są funkcjonariuszami publicznymi, a do tego terroryzują ich. Obruszała się również na stosowanie grzecznościowego określenia pan/pani oraz podważała obowiązujące w Polsce przepisy. 

Niektórymi słowami kierowanymi do policjantów ci ostatni poczuli się urażeni. Po przybyciu drugiego patrolu, funkcjonariusze twierdzili iż nie mogą być nagrywani. Kobieta twierdziła, że nie posiada przy sobie danych osobowych, a swoją "deklarację" złożyła wcześniej na komendzie. Policjanci odpowiadali, że nie oni stanowią prawo, ale mają obowiązek pilnować jego przestrzegania. Kiedy jedna z funkcjonariuszek podała podstawę prawną, która obliguje każdego do podania danych w momencie legitymowania, nagrywająca ponownie zaczęła się powoływać na "dekret Cichockiego", który jej zdaniem "znosi" wszystkie obowiązujące ją przepisy: - Moje dane osobowe są zastrzeżone, są copyright i dostaliście to na komendę. Może sobie pan zadzwonić do dyżurnego - odpowiadała kobieta na pytania o dane osobowe.

W pewnym momencie policjanci stwierdzili, że wobec oporu przy legitymowaniu, będą musieli zabrać całą trójkę na komendę w celu ustalenia tożsamości. Wówczas kobieta stwierdziła: - Musicie nas nieść wszystkich, bo my odmawiamy posłuszeństwa. Ostatecznie po przedstawieniu kolejnych kroków, jakie będą musieli podjąć policjanci wobec całej trójki, nagranie urywa się po około 16 minutach.

Pod filmem w komentarzach pojawiło się sporo wpisów, niekiedy obraźliwych wobec policjantów, a także mających znamiona gróźb.

Jak udało się nam ustalić, sprawa nie zakończyła się na wylegitymowaniu i prowadzone jest dalsze postępowanie.

 

48 komentarzy

 • Link do komentarza nik czwartek, 13 stycznia 2022 14:34 napisane przez nik

  co to za wiedźma, przyleciała na miotle?

 • Link do komentarza Phosphoros piątek, 07 stycznia 2022 21:18 napisane przez Phosphoros

  Bezużyteczność maseczek? Zaproponuję ci test. Wirusy przenoszą się przez aerozole. Zatem spróbujmy. Psiknę cię gazem pieprzowym, który też jest aerozolem. Najpierw będziesz w maseczce a potem bez. Sprawdzimy czy odczujesz różnicę. Na koniec test działania w drugą stronę. Możesz spróbować mnie opluć, będąc w maseczce.
  Co do tej baby z filmu to takie niby jej dane są "kopyrajt" a na fb nawet bez logowania można zobaczyć jej dane, które sama udostępnia (Dominika R.).

 • Link do komentarza tylda czwartek, 06 stycznia 2022 23:22 napisane przez tylda

  Sprawa jest prosta - jak ktoś rezygnuje ze szczepienia obawiając się powikłań poszczepionkowych, to jednocześnie świadomie się godzi, że w przypadku zachorowania na Covid mogą nastąpić powikłania przedszczepionkowe, np. w postaci zaniku płuc zakończonego pospolitym, trywialnym zgonem. Zaszczepieni też się zarażają i chorują, ale przeważająca większość zgonów jest efektem powikłań przedszczepiennych. I tak powinno być.

 • Link do komentarza Aleksandra środa, 05 stycznia 2022 14:48 napisane przez Aleksandra

  Proszę sobie to przetłumaczyć

  https://www.parlament.gv.at/PAKT/VHG/XXVII/SNME/SNME_146064/index.shtml#tab-Uebersicht

  Można automatycznie wrzucić na tłumacza
  Dla tych którzy myślą że szczepionki im pomogą....

 • Link do komentarza nauczyciel wtorek, 04 stycznia 2022 20:10 napisane przez nauczyciel

  Treścią zdarzenia w galerii i tego artykułu nie jest fakt medycznego punktu widzenia związanego z noszeniem maseczek. Treścią jest przepis, który - mądry czy nie - musi być respektowany i policja miała do tego niezbywalne prawo! A wy komentatorzy czytajcie logicznie treści artkułów i do tego się odnoście, a nie do przepisu czy rozporządzenia, bo to w tym omawianym przypadku nie ma żadnego znaczenia.

 • Link do komentarza Aleksandra wtorek, 04 stycznia 2022 14:23 napisane przez Aleksandra

  Bo kobieta ma "jaja" żeby powiedzieć że nie będzie nosić kaganca to większość ja oczernia! Ma odwagę nie to co wy! Nie da sobie oczu mydlić. Widać że już dawno wyłączyła tv i włączyła myślenie.
  A Policja to prawie jak w Amsterdamie po ostatnich zamieszkach gdzie Milicja z psami wyszła na ulice przegonić tlumy ludzi!!

 • Link do komentarza ... niedziela, 02 stycznia 2022 19:36 napisane przez ...

  Pomimo wielu solidnych badań RCT pokazujących nieskuteczność, bezużyteczność a nawet szkodliwość masek, upolityczniona agencja CDC przyjęła inne standardy, sprzeczne z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem. W ślad za tą agencją, w jakiejś tajemniczej skoordynowanej akcji na całym świecie, podmieniono naukę na kuglarstwo, wmawiając społeczeństwom przydatność masek i zobowiązując do ich noszenia...

 • Link do komentarza MONA niedziela, 02 stycznia 2022 14:26 napisane przez MONA

  Co za proste babsko. Tylko pasuje na paradę równości . Jak mozna nagrywać i się tak zwracać do władzy . Jeśli prawo nie pasuje to wyjazd za granice. Tam naucza i pokażą gdzie jest jej miejsce.

 • Link do komentarza Hotor niedziela, 02 stycznia 2022 14:07 napisane przez Hotor

  Ale policjanci tez sie wyglupili stwierdzeniem ze nie wolno ich nagrywac.

 • Link do komentarza Marko niedziela, 02 stycznia 2022 11:54 napisane przez Marko

  Wzywam opiekę społeczną do podjęcia kroków celem odebrania tej kobiecie praw do opieki nad dzieckiem. Przecież ona stanowi zagrożenie dla dziecka.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 02 stycznia 2022 11:23 napisane przez rezigiusz

  Oj ludzie ludzie zobaczcie jak Was PiS (Pfizer i Segregacja) z POKOmuną podzieliła społeczeństwo.

  Ci co wierzą w ta cała pandemię zobaczymy czy będą tak chętni zgłaszać się po "subskrypcje" w postaci iniekcji preparatem medycznym w fazie eksperymentu medycznego.

  Sugeruje przeczytać tzw.rozporządzenie pozycja 2412 z dnia 30 grudnia 2020 w Dzienniku Ustaw RP.

  Może ta lektura wam rozjaśni wszystkim tym którym wmówiono ze preparat medyczny to szczepionka.

  Powiem tak idealnie napuszczają na siebie ludzi.

 • Link do komentarza ROCKERS niedziela, 02 stycznia 2022 10:56 napisane przez ROCKERS

  Nie wiem, o co chodzi? Ci, co się boją zarażenia, to się szczepią i noszą maski. Ci- co nie chcą, niech piszą oświadczenie, że nie bedą tego robić. Wtedy jak ich trafi, to w szpitalu dać im polopirynkę i wysłać do domu. Dzięki temu, zwolnią się respiratory i miejsca w szpitalach, dla tych co ich naprawdę potrzebują.

 • Link do komentarza Falszywia pandemia niedziela, 02 stycznia 2022 09:54 napisane przez Falszywia pandemia

  W Niemczech ludzie wyszli na ulice protestować przeciw tej psychozie a Polska?

  To taka notka dla tych którzy nie wiedzą...


  Dyrektor generalny Moderny, Stephane Bancel, osobiście wzbogacił się o ponad 824 miliony dolarów w tydzień po ogłoszeniu wariantu, podało Global Justice Now.

 • Link do komentarza Roman niedziela, 02 stycznia 2022 09:31 napisane przez Roman

  beznadzieja ze zmywaka z Angli

 • Link do komentarza Regi sobota, 01 stycznia 2022 21:20 napisane przez Regi

  Brawo dla naszej władzy . Łapać tych ktorzy pogrywają sobie z naszym zdrowiem. Brak u takich osób rozsądku . Chyba przez tego wirusa jeszcze nikogo nie pochowali i nie patrzyli na cierpienie samotnych w szpitalu osób .

 • Link do komentarza Don Marcinos sobota, 01 stycznia 2022 15:10 napisane przez Don Marcinos

  @Magdalina. Też mi szkoda dzieciaka. Ale może nie z powodu tej konkretnej sytuacji - bo to mu raczej obojętne. ;) Ale jak sobie pomyślę, że ci ludzie mają go wychowywać i edukować - to wzbudza moje przerażenie!

 • Link do komentarza noname (dane zastrzeżone, jak tej pani) sobota, 01 stycznia 2022 14:44 napisane przez noname (dane zastrzeżone, jak tej pani)

  Niezła błazenada. Kwestia maseczek czy rozporządzenia, nakazującego ich używania to jedna sprawa. Ale powoływanie się na pseudodokumenty, jakiś tam rzekomy "dekret" tworzone przez człowieka ewidentnie mającego problemy psychiczne, który uważa, że jego "dekrety" są nawet ważniejsze niż Konstytucja RP. No śmiech na sali po prostu! W żadnym wypadku nie chcę obrażać, ale trudno to ująć inaczej.

  Ja podziwiam tych funkcjonariuszy, że zdołali zachować ta daleko idący spokój i powagę. Pełny profesjonalizm! Ale pewnie później potrzebowali chwilę dla siebie, żeby się z kolegami wyśmiać. No i mają kolejną anegdotę ze służby do opowiadania w towarzystwie. ;)

  Ja rozumiem sprzeciw - każdy ma do tego prawo. Można dyskutować o zasadności wprowadzanych regulacji i polemizować. Ale należy przy tym użyć... mózgu i solidnych podstaw. Pośmiałem się chwilę przy tym filmiku, ale jest i gorzka myśl: jak bardzo naiwni i nierozgarnięci bywają ludzie! Jak można aż tak wierzyć byle komu, kto coś gdzieś w sieci publikuje i powoływać się na niego i jego pisma, jakby miały jakiekolwiek znaczenie? Mamy o to "dzieci internetu". :(

 • Link do komentarza anna sobota, 01 stycznia 2022 12:04 napisane przez anna

  Jestem przerażona!! Zachowanie tej ,,pseudo mamuśki,, mówi że jest korona wirus a sama nie przestrzega, obraża Policjantkę, dyskutuje i nagrywa twarz! ,,Szołmenka,, przykre, że dziecko małe jest w wózkui nikt nim się nie zajmuje...

 • Link do komentarza emeryt sobota, 01 stycznia 2022 10:24 napisane przez emeryt

  Nie ma znaczenia, czy maska chroni, czy nie. Nie jest istotne, czy ktoś nazywa tę maskę "szmata". Jest przepis, którego ma pilnować policja (a nie żadna "milicja" - to do komentatora "as"), należy dostosować się do nakazu i tyle, a potem skierować sprawę do sądu i w przypadku wygranego procesu żądać odszkodowania. A to chore babsko gada od rzeczy. Najpierw wali na "ty", potem coś bredzi na temat używania formy "pan, pani" i wiele innych bredni wychodzi z jej słowotoku. Wystarczy wejść na jej stronę i zobaczyć pisma, jakie tworzy i pewnie zasypuje nimi różne urzędy. To ciężka psychiczna choroba i aż żal, że dziecko jest pod jej opieką.

 • Link do komentarza Phosphoros sobota, 01 stycznia 2022 06:11 napisane przez Phosphoros

  To już wiem na co się powołać jak mnie drogówka złapie ;)
  Baba ma nieźle pod kopułą zryte. Może jeszcze ma glejt od ks. Natanka?
  Skąd się biorą tacy "geniusze"?

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022