piątek, 31 grudnia 2021 13:08

Koniarze pożegnali stary rok

 

Ponad czterdzieści koni pojawiło się w piątkowe południe na gnieźnieńskim Rynku, by wspólnie z jeźdźcami pożegnać stary i powitać nowy rok. 

Po raz szesnasty, na główny plac miasta w sylwestrowe południe przybyli koniarze. Ta tradycja trwa już tak długo, że na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń miejskich, stając się jednocześnie tą, która zamyka kalendarzowy rok. Mieszkańców na to nie trzeba specjalnie zapraszać, gdyż za każdym razem pojawia się ich spora grupa - przychodzą złożyć życzenia lub by pokazać dzieciom zwierzęta. 

- Tradycyjnie spotykamy się tutaj w południe, by pożegnać 2021 rok i powitać 2022 rok, życząc sobie końskiego zdrowia i w tym trudnym, nadchodzącym czasie, by każdy trzymał się zdrowo, był silny duchem i czerpał z życia jak najwięcej - mówił Patryk Dobrzyński z Ranczo Ganina. 

Po około półgodzinnej wizycie na rynku, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców Gniezna, koniarze udali się w przejazd ul. Farną, Warszawską, Rzeźnicką i Chrobrego, skąd przez Rynek powrócili do swoich stajni. 

 

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022