poniedziałek, 10 stycznia 2022 12:36

Przetarli się lusterkami - dostali ponad 1 tys. zł mandatu

 

Kolejni kierowcy odczuwają już zmiany, jakie zaszły w taryfikatorze kar za spowodowanie wykroczenia na drodze. W minioną sobotę przekonali się o tym uczestnicy kolizji.

Sytuacja miała miejsce 8 stycznia na szosie pomiędzy Trzemesznem a Kruchowem, gdzie na drodze doszło do kolizji drogowej - samochody "przetarły się" lusterkami, które w efekcie tego zostały uszkodzone. Kierujący autami nie doszli do porozumienia między sobą, jak to często ma miejsce w takich sytuacjach, a do zdarzenia została wezwana policja.

Jak udało się nam dowiedzieć w KPP Gniezno, funkcjonariusze wezwani do zdarzenia uznali winę każdego z kierujących. W efekcie obaj zainkasowali po 1020 zł mandatu, wystawionego zgodnie z nowym taryfikatorem. 

Przypomnijmy iż od 1 stycznia br. obowiązuje wyższe mandaty za złamanie przepisów ruchu drogowego lub też spowodowanie zdarzenia na drodze. O niekiedy "bolesnym" doświadczeniu tych zmian przekonują się kolejni kierowcy, także z terenu powiatu gnieźnieńskiego, o czym na pewno jeszcze przyjdzie nie raz informować. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Henryk czwartek, 13 stycznia 2022 00:24 napisane przez Henryk

  Ja uważam, ze za głupotę to i tak mało oni zapłacili. Może takie mandaty nauczą ludzi rozumu także w innych życiowych sprawach.

 • Link do komentarza sio_partia środa, 12 stycznia 2022 08:13 napisane przez sio_partia

  Drogie państwo z lichymi zarobkami obywateli. No ale Narodzie tak wybrałeś to teraz nie narzekaj. To twoi, Narodzie, wybrańcy ustalili dla ciebie tak i taryfikator. Czy jesteś im za to wdzieczny?

 • Link do komentarza szofer wtorek, 11 stycznia 2022 14:35 napisane przez szofer

  To nie żaden Polski Ład , tylko kretyństwo obu kierowców, którzy zamiast się dogadać, wzywali policję. A policja, jak policja, dba o porządek prawny i nie ma obowiązku na tym etapie prowadzić dochodzenia, kto zawinił z lusterkiem. Trzeba mieć naprawdę nie po kolei, żeby do takiej błahostki wzywać organy bezpieczeństwa!

 • Link do komentarza Endriu poniedziałek, 10 stycznia 2022 14:05 napisane przez Endriu

  Trzeba zarabiać na Polski Ład.To przesada żeby za lusterko otrzymać teki mandat!!!Żenada.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane