poniedziałek, 10 stycznia 2022 13:16

Pędził 192 km/h. Dostał 2,5 tys. złotych mandatu

 

Kolejnym kierowca, który w minioną sobotę przekonał się o bezwzględności nowych stawek mandatów za wykroczenia drogowe, został zatrzymany na drodze ekspresowej S5.

8 stycznia krótko przed godziną 19 na trasie S5 na wysokości Łabiszynka, policjanci ujawnili kierującego samochodem, który pędził szosą 192 km/h. Oznaczało to, że przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h. Po zatrzymaniu osoba prowadząca auto została "obdarowana" mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. 

Policjanci przypominają, że na odcinku dwujezdniowym dróg ekspresowych można się poruszać z prędkością 120 km/h. W przypadku jednojezdniowych dróg, prędkość ta wynosi 100 km/h.

Zmiany w taryfikatorze mandatów odczuć można na wiele sposobów, dlatego należy mieć się na baczności. Przypomnijmy iż dopiero od 17 września br. wejdzie w życie karanie za recydywę tj. następować będzie podwajanie stawki kary za to samo wykroczenie. 


źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jarosław wtorek, 11 stycznia 2022 09:37 napisane przez Jarosław

    A prawo jazdy? - co?! mógł jechać dalej 190/h i na odjazd pokazać policji środkowy palec. Ten mandat dla niego to jak pouczenie dla innych. Życzę policji sukcesów w łapaniu emerytów wracających z działek po 1-2 piwkach rowerem. To jest dopiero łatwy cel działań całego garnizonu policji w Gnieżnie.

  • Link do komentarza Jsw poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:31 napisane przez Jsw

    I bardzo dobrze piratowi drogowemu!
    Tak trzymać!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022