Wydrukuj tę stronę
środa, 12 stycznia 2022 17:34

Czujka ostrzegła przed czadem i pożarem u sąsiada

 
Czujka ostrzegła przed czadem i pożarem u sąsiada źródło: OSP Czerniejewo

We wtorkowe popołudnie strażacy zostali powiadomieni o czujce tlenku węgla, która załączyła się w jednym z mieszkań na terenie Czerniejewa.

Sytuacja miała miejsce po godzinie 15. Strażacy z OSP Czerniejewo otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie tej miejscowości załączyła się czujka tlenku węgla. Po udaniu się na miejsce stwierdzili obecność czadu, jednak dodatkowo podczas sprawdzania mieszkania wyczuli woń dymu. 

W trakcie dalszej kontroli budynku stwierdzili iż w mieszkaniu obok doszło do zadymienia, którego źródłem było palące się drewno, znajdujące się bezpośrednio przy kominku. Działania ograniczyły się do jego ugaszenia i wyniesienia na zewnątrz. Następnie przeprowadzono wietrzenie pomieszczeń oraz ponowną weryfikację poziomu tlenku węgla. 

- W tej sytuacji dzięki obecności czujki tlenku węgla w mieszkaniu udało się ochronić zdrowie mieszkańców. Ponadto dzięki temu udało się wcześnie zareagować przy pożarze w mieszkaniu obok. Ograniczyło to znacząco powstałe szkody w mieniu, a także uratowało zdrowie mieszkańców gdzie notowano tlenek węgla związany z pożarem w mieszkaniu obok. Czujka tlenku węgla to niewielki koszt, a może uratować życie o czym mówiliśmy w czasie ostatniego jarmarku w Czerniejewie. Zachęcamy wszystkich do wyposażenia swoich mieszkań w tak cenny sprzęt! - piszą strażacy z Czerniejewa.


źródło: OSP Czerniejewo

Galeria