czwartek, 13 stycznia 2022 08:31

Poranne potrącenie na ul. Żwirki i Wigury

 

W czwartkowy, wczesny ranek na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie doszło do potrącenia. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia, po godzinie 7. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, samochód osobowy marki Renault, jadąc od strony ronda w kierunku skrzyżowania z ul. Chudoby, potrącił mężczyznę znajdującego się w rejonie przejścia dla pieszych, na wysokości wieżowców.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który zajął się poszkodowaną osobą. Po opatrzeniu mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się z utrudnieniami.

Komunikat Policji:

Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń kierująca samochodem osobowym marki Renault Modus, 52-letnia mieszkanka gminy Mieleszyn jadąc od strony Ronda im. Lecha Wałęsy w kierunku skrzyżowania z ul. Chudoby na prostym odcinku potrąciła pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza avalon czwartek, 13 stycznia 2022 18:45 napisane przez avalon

  To przejście od kiedy pamiętam należy do najniebezpieczniejszych w mieście. Dlaczego przez kilkadziesiąt lat nie zrobiono tam świateł wzbudzanych przyciskiem?

 • Link do komentarza bako1953 czwartek, 13 stycznia 2022 18:05 napisane przez bako1953

  Jedyne rozsądne wyjście to zlikwidowac to przejscie ustawiając barierki, tak jak zrobiono to kiedys na ul. Roosevelta pzry skrecie w Staszica. Przejscie jest niebezpieczne, a kierowcy jadący od strony ronda pod górę sa oślepiani przez pojazdy jadące z przeciwka. Osoby z wiezowców idace do sklepu Maja moga korzystać z przejscia ze światłami obok sklepu spożywczego. Czy musi dojść do wypadku śmiertlelnego, tak jak na wymienionym przeze mnie przejściu na Roosevelta by ktoś wreszcie ruszył głową.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 13 stycznia 2022 15:23 napisane przez Kierowca

  To przejście jest bardzo feralna gdyż w warunkach nocnych auta nadjeżdżające z naprzeciwka oślepiają kierowców a ci w efekcie nie widzą pieszego. Tam powinno powstać albo dodatkowe oświetlenie bądź sygnalizacja

 • Link do komentarza anna czwartek, 13 stycznia 2022 10:09 napisane przez anna

  Nienawidzę tego przejścia!!! Jest tak niebezpieczne, ze szkoły wychodzą opiekunowie z dziećmi a one zbliżają się zaraz do przejścia. Auta parkują tam przy samych pasach, nikt nie sprawdza tego, a z drugiej strony jest duży parking przy basenie. 30 m obok jest duże skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, które blokuje skręt w lewo.... Tamto przejście powinno być zlikwidowane, zwłaszcza że znajduje się przy placówce specjalistycznej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane