piątek, 14 stycznia 2022 09:00

Potrącenie na ul. Roosevelta

 

W czwartkowe, późne popołudnie doszło do kolejnego tego dnia zdarzenia drogowego, w którym poszkodowany został pieszy.

Zdarzenie miało miejsce 13 stycznia, przed godziną 17. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Renault, opuszczając teren parkingu (znajdującego się przy dawnych GS-ach), doprowadziła do potrącenia mężczyzny idącego przez wyjazd znajdujący się w ciągu chodnika.

Poszkodowany 66-letni pieszy z urazem nogi, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Było to drugie zdarzenie z udziałem pieszego, do którego doszło w miniony czwartek po porannym potrąceniu na ul. Żwirki i Wigury, w którym poszkodowany został 83-latek. 

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Taką samą ostrożność powinien zachować pieszy przechodzący przez jezdnię. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają i wówczas dochodzi do niebezpiecznych i często tragicznych w skutkach zdarzeń na przejściach dla pieszych. A czasami wystarczy na chwilę się zatrzymać i spokojnie rozejrzeć, żeby tego uniknąć.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca pieszy niedziela, 16 stycznia 2022 10:43 napisane przez Kierowca pieszy

  Większość kierowców w Gnieźnie nie zwalnia przed przejściami dla pieszych, a nawet przyśpieszają widząc pieszego, wjeżdżają na pasy, gdy piesi są już na nich. Taka jest rzeczywistość, piesi nierozważni to zdecydowanie mniejszą skala. Policja kompletnie ignoruje problem, jak zawsze, gdy trzeba systematycznie monitorować ulice.

 • Link do komentarza Marek sobota, 15 stycznia 2022 19:47 napisane przez Marek

  Piesi powinni w końcu zacząć się rozglądać nim wejdą na jezdnie czy nawet na oznakowane przejście dla pieszych, jeżeli im życie miłe !! Kierowca też może być w danym dniu bardzo zmęczony po pracy. Albo może być pochłonięty problemami , które stawia przed nim życie. Krótko mówiąc piesi też powinni być rozważni wchodząc na ulicę przeznaczoną głownie dla ruchu samochodowego a nie pieszego.

 • Link do komentarza obywatel sobota, 15 stycznia 2022 16:40 napisane przez obywatel

  Nie wiadomo po co jest tam to przejście, bo na tym przejściu już było bardzo dużo wypadków .Dla bezpieczeństwa należy je zlikwidować, a każdy niech idzie kawałek dalej do skrzyżowania ze światłami, co jest na pewno bezpieczniejsze. naprawdę, to przejście prowadzi do nikąd!

 • Link do komentarza ja piątek, 14 stycznia 2022 12:06 napisane przez ja

  Odblaski i jeszcze raz odblaski a nie ubrani na ciemno i myślą że są widoczni

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane