Wydrukuj tę stronę
piątek, 14 stycznia 2022 09:00

Potrącenie na ul. Roosevelta

 

W czwartkowe, późne popołudnie doszło do kolejnego tego dnia zdarzenia drogowego, w którym poszkodowany został pieszy.

Zdarzenie miało miejsce 13 stycznia, przed godziną 17. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Renault, opuszczając teren parkingu (znajdującego się przy dawnych GS-ach), doprowadziła do potrącenia mężczyzny idącego przez wyjazd znajdujący się w ciągu chodnika.

Poszkodowany 66-letni pieszy z urazem nogi, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Było to drugie zdarzenie z udziałem pieszego, do którego doszło w miniony czwartek po porannym potrąceniu na ul. Żwirki i Wigury, w którym poszkodowany został 83-latek. 

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Taką samą ostrożność powinien zachować pieszy przechodzący przez jezdnię. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają i wówczas dochodzi do niebezpiecznych i często tragicznych w skutkach zdarzeń na przejściach dla pieszych. A czasami wystarczy na chwilę się zatrzymać i spokojnie rozejrzeć, żeby tego uniknąć.

4 komentarzy