piątek, 14 stycznia 2022 10:01

Prawie 100 tys. złotych na prospołeczną aktywność w gminie Gniezno

 
Prawie 100 tys. złotych na prospołeczną aktywność w gminie Gniezno źródło: TV Gniezno

Stowarzyszenie "Siedlisko", działające w Lubochni, zdobyło środki na realizację projektu, który ma służyć podniesieniu świadomości ekologicznej i sprzyjać integracji społecznej.

Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej „Siedlisko” w Lubochni rusza z projektem „EKO SPADEK = wiedza seniorów + działanie młodych”. Będzie on realizowany z dotacji pozyskanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

- Dzięki temu projektowi chcemy osiągnąć zazębienie działań pomiędzy starszymi a młodszymi mieszkańcami naszej gminy. Tak naprawdę, jak gmina liczy ponad 13 tys. mieszkańców, to 2/3 albo i więcej to są mieszkańcy napływowi. Wiem, jak to jest w moim sołectwie, gdzie rdzennych mieszkańców jest tylko kilka gospodarstw, a reszta to napływowi mieszkańcy. Widzimy, że jest coraz większy dysonans między tymi starszymi i młodszymi. Starsi się wycofują z życia społecznego, a my chcemy spowodować, aby na nowo mieli chęć udziału w różnych działaniach - mówiła Maria Brykczyńska ze Stowarzyszenia "Siedlisko".

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że z takim prospołecznym projektem wychodzimy do naszych mieszkańców - przekazała Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno.

Projekt potrwa od stycznia 2022 r. do września 2023 r. W czasie będzie możliwość integrować starszych i młodszych mieszkańców gminy Gniezno, zdobywać umiejętności cyfrowe, poszerzać wiedzę na tematy ekologii, zero waste, zmian klimatycznych oraz wprowadzać je w życie poprzez liczne warsztaty, wycieczki  i wspólne działania. Ich efekty pozostawią trwały ślad w przestrzeni gminy (ogrody deszczowe, ogrody pięciu zmysłów, wystawa powarsztatowa) oraz w sposobie życia i myślenia o naszym otoczeniu. 

Więcej informacji można uzyskać pisząc pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapoznając się ze szczegółami na stronie https://ekospadek.blogspot.com/

1 komentarz

  • Link do komentarza Wojciech piątek, 14 stycznia 2022 12:40 napisane przez Wojciech

    Gmina Gniezno to (oprócz obszarów naprawdę rolniczych/wiejskich) sztuczny twór, który nie powinien istnieć, a blokuje tylko rozwój i Gniezna jako miasta, i całego subregionu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane