poniedziałek, 17 stycznia 2022 12:45

Liczne interwencje i braki prądu po przejściu wichury

 

Od poniedziałkowego rana, zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym, przez nasz region przetoczył się silny wiatr połączony z opadami śniegu i gradu.

Najsilniejsze uderzenie wichury nastąpiło 17 stycznia około godziny 10. Jej przejście spowodowało liczne wyjazdy strażaków w całym powiecie - głównie do powalonych  drzew  lub wiatrołomów m.in. w rejonie gminy Niechanowo, Witkowo, Kłecko, Mieleszyn, Trzemeszno oraz Gniezno. Z głównych dróg utrudnienia wystąpiły na wojewódzkiej nr 260 między Witkowem a Niechanowem. Ponadto OSP Witkowo było dysponowane z agregatem do jednej z wsi, gdzie miał on wspomóc pracę urządzenia medycznego po przerwaniu zasilania.

Ponadto na terenie powiatu odnotowano liczne przerwy w dostawie prądu do odbiorców - w części wsi na terenie gminy Kłecko i Kiszkowo, a także gminy Gniezno - m.in. Dębówca, Strzyżewa Kościelnego, Wełnicy, Mnichowa, Braciszewa i Skiereszewa oraz Pawłowa w gminie Czerniejewo. Większość z awarii jest już usunięta. Na terenie Gniezna również wystąpiły krótsze lub dłuższe przerwy w dostawie prądu.

Większe zniszczenia na skutek wiatru wystąpiły poza naszym regionem - m.in. w powiecie konińskim, gdzie zerwało kilka dachów z budynków. Podobne zdarzenie miało miejsce w Kobylnicy w powiecie poznańskim. Silny wiatr może jeszcze występować w godzinach popołudniowych.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Analityk wtorek, 18 stycznia 2022 05:35 napisane przez Analityk

    Osa czy ty tak na poważnie? Zmiany klimatyczne nie mają tu nic wspólnego z tym co piszesz. Od 2012 roku ziemia znacząco przyspieszyła w zmianie biegów i oto właśnie są te zaburzenia klimatyczne

  • Link do komentarza Osa poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:16 napisane przez Osa

    Wycinajmy drzewa, osuszajmy stawy i jeziora, zabudujmy każdy skrawek zieleni - tu mamy przedsmak nowych czasów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022