wtorek, 18 stycznia 2022 15:31

Jeden pędził 198 km/h, drugi jechał po chodniku - kolejne wysokie mandaty

 

W miniony weekend dwóch kierowców, za złamanie przepisów drogowych, zostało ukaranych wysokimi mandatami, zgodnie z nowymi przepisami.

Jak informuje KPP Gniezno, mandat w wysokości 1 500 zł będzie musiał zapłacić 23-latek, który w Gnieźnie w sobotni wieczór kierował Nissanem, jadąc... po chodniku wzdłuż ul. Roosevelta na odcinku od ul. Staszica w kierunku Parku Trzech Kultur.

Kolejnym przyłapanym kierowcą, tym razem w niedzielę 16 stycznia, okazał się 25-latek kierujący samochodem marki BMW. Pędził on swoim autem drogą S5 z prędkością 198 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120km/h. Poza mandatem na 2500 zł kierowcy dopisano 10 pkt karnych.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego - apelują gnieźnieńscy policjanci.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Dorota środa, 19 stycznia 2022 13:08 napisane przez Dorota

  Niestety jazda po chodniku w tym miejscu to norma. Najczęściej w weekendy bo przecież jakoś do Warki trzeba dojechać, a i taxi robi sobie tam dziki parking.

 • Link do komentarza Janusz środa, 19 stycznia 2022 08:10 napisane przez Janusz

  I bardzo dobrze. Idiotów pędzących tak szybko, że samemu jadąc zgodnie z przepisami nie jest się w stanie czasem wyprzedzić ciężarówki, jest za dużo. A potem takich delikwentów zdrapuje się z drzew czy filarów. Lepiej tak eliminować, niż by mieli na chodnik wpaść.

 • Link do komentarza dd środa, 19 stycznia 2022 07:27 napisane przez dd

  Będą pieniądze na rozdawanie.

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 18 stycznia 2022 20:29 napisane przez Wyborca

  Wysokie mandaty tak. Ale nie na eskach gdzie trwa typowe polowanie. Milicja jak zwykle nie dba o bezpieczeństwo tylko o wyniki i rozgłos.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 18 stycznia 2022 19:36 napisane przez Kierowca

  Brawo dla policji. Miło, że kilku z nich widzi takie rzeczy. Szkoda, że mandat 1500 zł. Natomiast naprawa chodnika 150000 zł

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022