sobota, 22 stycznia 2022 14:38

Zmarł Janusz Sekulski

 

W sobotnie południe dotarła do nas informacja, że z tego świata odszedł Janusz Sekulski - działacz, harcerz i emerytowany zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego.

Janusz Sekulski przez wiele lat pracował w gnieźnieńskim Urzędzie Skarbowym na stanowisku zastępcy naczelnika, a ponadto był związany z gnieźnieńskim hufcem Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie pełnił funkcję komendanta.

Przez ostatnie ponad 25 lat współdziałał w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich jako prezes gnieźnieńskiego oddziału. Stowarzyszenie to w latach 90. organizowało w naszym kraju kolonie dla polskich dzieci z Ukrainy. Gnieźnieńskie koło przyjmowało je głównie ze Strzelczysk, Krysowic i Lipnik, gdzie także co roku zawożono dla potrzebujących rodaków dary ofiarowane przez mieszkańców naszego miasta.

Od 1994 roku działał również w gnieźnieńskim oddziale Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, gdzie był też pierwszym wiceprezesem koła.

W ostatnich latach oddział TMLiKPW pod jego przewodnictwem inicjował gnieźnieńskie uroczystości upamiętniające m.in. rzeź wołyńską 1943-1944, obronę Lwowa 1918-1919 oraz mord polskich oficerów przez sowieckich oprawców w 1940 roku. Na murze kościoła pw. Trójcy od 2005 roku powstawało miejsce pamięci z ziemią przywiezioną z Katynia, przy której znajdują się tabliczki z nazwiskami mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, zamordowanymi na Wschodzie.

Janusz Sekulski zmarł 22 stycznia 2022 roku w wieku 80 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 27 stycznia 2022 roku o godzinie 13 na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Ela wtorek, 25 stycznia 2022 17:53 napisane przez Ela

  Czuwaj

 • Link do komentarza Krzysztof niedziela, 23 stycznia 2022 15:27 napisane przez Krzysztof

  Wobec ciosu, który spadł na wielu znajomych Druha Janusza, niełatwo znaleźć słowa pociechy.  Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Najszczersze kondolencje. 

  Krzysztof Staręga

 • Link do komentarza emil niedziela, 23 stycznia 2022 08:03 napisane przez emil

  Panie Januszu w niedziele spotkalismy sie w kosciele sw Jana!Spoczywaj w Pokoju!

 • Link do komentarza Marek sobota, 22 stycznia 2022 17:59 napisane przez Marek

  Bardzo smutna wiadomość. Będzie nam bardzo tego działacza społecznego brakowało.

 • Link do komentarza Jan sobota, 22 stycznia 2022 15:42 napisane przez Jan

  Druhu Januszu spoczywaj w spokoju.
  Cześć jego pamieci. Podharcmistrz Jan

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022