poniedziałek, 24 stycznia 2022 14:45

Wjechał na przejazd przy czerwonym świetle - wrócił z wysokim mandatem

 
Wjechał na przejazd przy czerwonym świetle - wrócił z wysokim mandatem źródło: KPP Gniezno

Słono będzie kosztować kierowcę busa jego postępowanie, jakiego dopuścił się na przejeździe kolejowym w Pierzyskach. 

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek. 26-letni kierowca busa nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, znajdującej się przed przejazdem kolejowym, która informowała nadjeżdżającym pociągu. 

Za popełnione wykroczenie policjanci z Czerniejewa ukarali go, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych - informuje KPP Gniezno. 

Policjanci informują, że tylko w 2021 roku w rejonie przejazdów kolejowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, doszło do kilku wypadków drogowych, które skutkowały śmiercią, obrażeniami ciała i zniszczeniami pojazdów. W jednym przypadku poszkodowany został maszynista lokomotywy - uderzyła w samochód dostawczy, którego kierowca wjechał na przejazd, nie mogąc go bezpiecznie opuścić. Do tego dochodzą także utrudnienia w ruchu oraz opóźnienia pociągów, na całej trasie. Dlatego funkcjonariusze apelują o rozsądek i stosowanie się do oznakowania oraz sygnalizacji - są one po to, by jadący zarówno drogą, jak i torami, dotarli bezpiecznie do swojego celu.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Obserwator wtorek, 25 stycznia 2022 18:01 napisane przez Obserwator

    Wy od komentarzy na pewno nie raz sami przejechaliście jak się świeciły lampy czerwone...więc wam tez brawo i gratulacje

  • Link do komentarza kierowca bombowca wtorek, 25 stycznia 2022 11:44 napisane przez kierowca bombowca

    i bardzo k dobrze!

  • Link do komentarza samanael poniedziałek, 24 stycznia 2022 17:48 napisane przez samanael

    Brawo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022