środa, 26 stycznia 2022 09:00

Zbyt ciężki o kilka ton, musiał przeładować transport

 
Zbyt ciężki o kilka ton, musiał przeładować transport źródło: WITD

Za ciężki, za długi i za wysoki nieoznakowany zespół pojazdów zatrzymali na ekspresowej „piątce” niedaleko Gniezna wielkopolscy inspektorzy.

Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy z Plewisk koło Poznania w okolice Bydgoszczy wykonywał 24 stycznia zespołem pojazdów polski przedsiębiorca. Pojazd zatrzymany został do kontroli przez inspektorów z Gniezna na drodze ekspresowej S5 przy zachodniej obwodnicy miasta.

Przewożone były nim trzy maszyny: ładowarka i dwa podnośniki. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wyniosła 45,95 t, zamiast normatywnych 40. Podobnie przekroczone były: długość o 0,8 m i wysokość o 0,23 m. Dodatkowo ładunek nie był oznakowany, a kierowca nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym.

Za brak zezwolenia kategorii IV przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tys. zł. Kierowca został natomiast ukarany mandatem karnym. Podczas kontroli doprowadził zespół pojazdów do normatywności: przeładował jedną maszynę na inny pojazd podstawiony, skrócił naczepę niskopodwoziową, żeby ładunek nie wystawał poza tylny obrys i obniżył ramię maszyny.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022