środa, 26 stycznia 2022 11:18

Przeciążył busa o ponad 2 tony

 
Przeciążył busa o ponad 2 tony źródło: WITD

3,6 tony - tyle ważyła tylko sama druga oś dostawczaka, skontrolowanego na drodze ekspresowej S5 przez gnieźnieńskich inspektorów.

Rutynowy patrol inspektorów transportu drogowego z Gniezna przeprowadzony 24 stycznia na drodze ekspresowej S5 po raz kolejny udowodnił w tym miesiącu, że kierowcy popularnych busów dostawczych nie bardzo przejęli się nowymi, wyższymi mandatami za przeładowywanie swych pojazdów.

Zatrzymany przez „krokodyli” bus zamiast 3,5 ważył aż 5,6 t. Sama druga oś uginała się pod naporem przewożonych materiałów budowlanych i ważyła 3,6 t, czyli więcej niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Kierowca zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 r. przepisami otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 2,1 tys. zł.

źródło: WITD

3 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022