czwartek, 27 stycznia 2022 12:25

1 tys. złotych mandatu za „niepewną” jazdę rowerem

 

Wysokie kary za wykroczenia drogowe dotyczą nie tylko kierujących autami, ale także i innymi pojazdami - w tym rowerami czy hulajnogami. Teraz przekonał się o tym jeden z mieszkańców gminy Niechanowo.

21 stycznia br. policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, patrolując drogi powiatu, jadąc przez wieś Miroszka zauważyli rowerzystę, który "jechał niepewnie" swoim jednośladem. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości.

- Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego mieszkańca gminy Niechanowo 0,46 promila alkoholu. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym, zgodnie z nowymi przepisami w wysokości 1000 złotych - informuje KPP Gniezno. Jak dodają policjanci, gdyby rowerzysta był nietrzeźwy (czyli miał powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) wysokość grzywny wyniosłaby 2 500 złotych. Mimo to taka wysoka kara i tak powinna dać kierującym jednośladami wiele do myślenia.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza szofer czwartek, 27 stycznia 2022 12:45 napisane przez szofer

    I bardzo dobrze, nie pić, jak się wsiada za kierownicę nawet jednośladu! Niestety bezkarność panuje na autostradach i trasach szybkiego ruchu. Tam nie ma policji i kierowcy czują się bezkarni, a najbardziej TIRowcy ze wschodu. Jeszcze nigdy nie widziałem patrolu na tych drogach, a jeżdżę niemało! I tam jest najwięcej wypadków!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022