czwartek, 27 stycznia 2022 14:55

Ostatnie pożegnanie Janusza Sekulskiego

 

Rodzina, harcerze, samorządowcy i przyjaciele pożegnali w czwartkowe popołudnie zmarłego kilka dni temu Janusza Sekulskiego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu przy ul. Witkowskiej i rozpoczęły się od mszy świętej, odprawianej przez kilku księży w kaplicy pw. Wszystkich Świętych. Tuż po wspólnej modlitwie w intencji zmarłego, został on odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku.

Wśród uczestników pogrzebu nie brakowało starszyzny harcerskiej, wychowanków z ZHP oraz obecnych przedstawicieli gnieźnieńskiego hufca wraz z pocztem sztandarowym. W pogrzebie uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych. 

Śp. Janusz Sekulski przez wiele lat pracował w gnieźnieńskim Urzędzie Skarbowym na stanowisku zastępcy naczelnika, a także przez lata był komendantem miejscowego hufca ZHP. Przez ostatnie ćwierć wieku działał w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Towarzystwie Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Z jego inicjatywy odbywało się co roku kilka uroczystości patriotycznych, związanych z upamiętnieniem rzezi wołyńskiej, obrony Lwowa oraz zbrodni katyńskiej. Zmarł 22 stycznia br. w wieku 80 lat. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022