piątek, 28 stycznia 2022 11:02

Seniorka oszukana metodą „na koronawirusa”

 
Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystując legendę „na koronawirusa” - w efekcie kobieta straciła pieniądze.

W czwartek 27 stycznia br. oszust zadzwonił do 88-latki, podał się za lekarza informując, iż jej córka zachorowała na covid i jest w bardzo złym stanie. W związku z potrzebą wdrożenia terapii ratującej życie, potrzebne były pilnie pieniądze, które seniorka przekazała nieznanemu mężczyźnie.

-Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych oszuści próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy - informuje Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Policja przypomina, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe. Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

1 komentarz

  • Link do komentarza Wasyl07 sobota, 29 stycznia 2022 11:30 napisane przez Wasyl07

    Babcia trzeba było dać wnuczkowi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022