poniedziałek, 14 lutego 2022 07:07

Śmiertelne pobicie na Cierpięgach - zmieniono zarzuty dla sprawcy

 
Śmiertelne pobicie na Cierpięgach - zmieniono zarzuty dla sprawcy źródło: KPP Gniezno

Wobec młodego mężczyzny, który miał brutalnie pobić swojego kolegę w połowie listopada 2021 roku, zostały zmienione zarzuty.

Do zdarzenia doszło 12 listopada ub. roku przy ul. Cierpięgi. W jednym z mieszkań znaleziono 17-latka, który nosił ślady pobicia, szczególnie w okolicach głowy. Z uwagi na jego ciężki stan, został on zabrany do szpitala, jednak nie udało się go uratować i zmarł on tego samego dnia w poznańskim szpitalu. W międzyczasie zatrzymano 19-latka, który miał być sprawcą całego zajścia. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, między nastolatkami miało dojść do kłótni, podczas której starszy rzucił się z pięściami na młodszego. 

Od zdarzenia minął już trzeci miesiąc. - Postępowanie jest w toku, ale nastąpiła zmiana zarzutów wobec podejrzanego. Wcześniej był to zarzut pobicia i spowodowania ciężkich obrażeń skutkujących śmiercią, ale po uzyskaniu opinii sądowo-medycznej oraz zgromadzeniu dodatkowego materiału dowodowego, zdecydowano się na zmianę zarzutu na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - przekazał nam prok. Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. 

Sprawca cały czas przebywa w areszcie. Z uwagi na wiek, będzie on odpowiadał jako młodociany, ale po zmianie zarzutów grożący mu wymiar kary będzie znacznie wyższy. 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza daga czwartek, 17 lutego 2022 04:27 napisane przez daga

  Dokkadnie czytajcie ze zrozumieniem i dlatego jako mlodociany poniewaz w chwili przestepstawa nie mial ukonczone 21 lat proste

 • Link do komentarza koliber środa, 16 lutego 2022 23:33 napisane przez koliber

  Dowalić mu na maxa 25 lat

 • Link do komentarza Redakcja poniedziałek, 14 lutego 2022 17:38 napisane przez Redakcja

  Młodociany to nie to samo, co małoletni. Czytamy ze zrozumieniem.

 • Link do komentarza ariel poniedziałek, 14 lutego 2022 14:00 napisane przez ariel

  19 latek i będzie odpowiadał jako małoletni ? coś chyba jest nie halo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane