poniedziałek, 14 lutego 2022 08:12

Zebrali dla Tymka ponad 36 tys. złotych

 
Zebrali dla Tymka ponad 36 tys. złotych źródło: OSP Witkowo

W minioną niedzielę na plaży w Skorzęcinie odbyła się impreza charytatywna, organizowana przez witkowskich strażaków na rzecz małego Tymka.

Zapowiadane wydarzenie przyciągnęło wielu chętnych do udziału w akcji, czemu na pewno sprzyjała dobra pogoda panująca tego dnia. Choć Strażacki Piknik Morsów miał się początkowo odbyć w Witkowie, to przeniesienie wydarzenia do Skorzęcina wcale nie zmniejszyło zainteresowania wydarzeniem - wręcz przeciwnie, bo przybyło na nie sporo mieszkańców regionu.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane na rzecz Tymka Kamińskiego ze Słupcy, który walczy z SMA i wymaga terapii genowej. Na to potrzebne jest w sumie ponad 7,7 miliona złotych i do tej pory udało się uzbierać ponad 66% niezbędnej kwoty.

Strażacy o dobrych sercach, wspierani przez druhów ze Skorzęcina, Strzyżewa Smykowego, Wiekowa i Mnichowa, zdecydowali się pomóc, organizując piknik, podczas którego były pokazy, zumba, ciepły posiłek oraz rzecz jasna morsowanie w wodach Jeziora Niedzięgiel. W międzyczasie trwały także licytacje różnych fantów oraz trwała sama zbiórka. Podczas całej akcji udało się zebrać w sumie 36 450 złotych.

Tymkowi Kamińskiemu można pomóc także poprzez serwis siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/tymek-kaminski

zdjęcia: OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Skorzęcin

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane