wtorek, 15 lutego 2022 08:10

Nocne dachowanie. 18-letni kierowca miał zatrzymane prawo jazdy

 
Nocne dachowanie. 18-letni kierowca miał zatrzymane prawo jazdy źródło: OSP Żydowo

W nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 15 doszło do dachowania samochodu osobowego, którymi podróżowało czterech nastolatków.

Do zdarzenia doszło 15 lutego, około godziny 2 w nocy na odcinku krajowej "piętnastki" w Czeluścinie. Wówczas to służby zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego - na miejsce skierowano zastępy straży z Gniezna, Żydowa oraz Marzenina i Wrześni. Po dotarciu na miejsce zastano pojazd leżący na dachu w przydrożny w rowie.

- 18-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, kierując Volkswagenem Passat w kierunku Wrześni, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na prawe pobocze do rowu, gdzie doprowadził do wywrócenia pojazdu - przekazała nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Poza nim autem jechali również młodzi pasażerowie - 18-latek z powiatu żnińskiego oraz 18 i 19-latek z powiatu słupeckiego. 

Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala we Wrześni. Pasażerowie nie wymagali hospitalizacji. 

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący Volkswagenem 18-latek był trzeźwy, ale na początku stycznia br. policjanci zatrzymali mu prawo jady. Postępowanie w sprawie trwa.

1 komentarz

  • Link do komentarza kierowca wtorek, 15 lutego 2022 13:14 napisane przez kierowca

    Powinien zostać obciążony za całą akcję i opiekę zdrowotną. Dlaczego zwykli podatnicy mają finansować takich ludzi ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane