środa, 16 lutego 2022 11:20

Areszt dla 21-latka za znęcanie się nad rodziną

 

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu notorycznie dopuszczał się przemocy wobec członków swojej rodziny.

W ubiegły piątek 11 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie tego miasta. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem mundurowi zastali nietrzeźwego agresora, który został zatrzymany.

W ciągu kilkunastu godzin śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 21 – latek po raz kolejny dopuścił się przemocy wobec członków swojej rodziny. Sprawca wszczynał awantury pod wpływem alkoholu, podczas których w wulgarny i obraźliwy sposób odnosił się do domowników, niszczył przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, a najstarszego członka rodziny szarpał i popychał.

Wcześniejsze środki zapobiegawcze, między innymi w postaci dozoru policyjnego nie przyniosły oczekiwanego skutku, dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie wnioskowali do prokuratury o zastosowanie najbardziej dotkliwego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 12 lutego sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Za znęcanie się nad rodziną 21-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej - informuje KPP Gniezno:Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza x środa, 16 lutego 2022 14:23 napisane przez x

    Zastanawia mnie jedno, dlaczego policja traktuje takie przypadki wybiórczo. Jedni są aresztowani od razu, a inni stosują wiele lat przemoc, na którą są dowody i nic im za to nie grozi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane