czwartek, 17 lutego 2022 10:35

30-latka przekazała oszustom z „banku” 40 tys. złotych

 

W miniony poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie od 30-letniej kobiety, która poinformowała ich iż została oszukana metodą "na pracownika banku".

Poszkodowana, która opisała przebieg całego zdarzenia wyjaśniła, że na jej telefon zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownika banku - tego samego, w którym ma swoje konto. Oszustka poinformowała 30-latkę, że ktoś włamał się na jej rachunek i próbuje obciążyć go kredytem - aby uniknąć utraty pieniędzy, poleciła pokrzywdzonej pobrać oszczędności i przekazać za pomocą wpłatomatu na tymczasowe konto banku.

Kobieta dzwoniąca do swojej ofiary wywierała presję jak najszybszego działania, przez co 30-latka nie zastanawiała się nad sensem poleceń i w efekcie przekazała oszustom kwotę w wysokości 39 900 złotych. Teraz policja poszukuje sprawców odpowiedzialnych za oszustwo 30-letniej mieszkanki.

- Apelujemy o szczególną ostrożność, gdy zadzwoni do nas osoba przekonując do ryzykownych zachowań. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku - informuje KPP Gniezno.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Qqq niedziela, 20 lutego 2022 17:26 napisane przez Qqq

  @Damian Fabis od dawna można robić wpłaty blikiem

 • Link do komentarza Damian Fabis piątek, 18 lutego 2022 11:19 napisane przez Damian Fabis

  Trche dziwne...jak mozna wpłacic we wpłatomacie pieniądze na wskazany rachunek....?nie posiadając karty do tego rachunku?

 • Link do komentarza Aska piątek, 18 lutego 2022 11:01 napisane przez Aska

  młoda kobieta a taka naiwna ? Przykre

 • Link do komentarza Edi czwartek, 17 lutego 2022 18:57 napisane przez Edi

  IQ na minusie. Już bym leciał wpłacać na inne konto. 30 lat a umysł ameby

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 17 lutego 2022 10:49 napisane przez Obserwator

  ale ci ludzie są głupi!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane