poniedziałek, 28 lutego 2022 11:34

Pijany 31-latek pobił żonę - został zatrzymany, kiedy wrócił kontynuować awanturę

 

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę po tym, jak okazało się, że ten znęca się nad żoną. Sprawca otrzymał dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania.

Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek 22 lutego 2022 roku w Trzemesznie. Pokrzywdzona kobieta wezwała patrol policji, gdy mąż znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, a następnie uderzył.

Po wszystkim sprawca oddalił się z mieszkania przed przyjazdem policji, myśląc, że wymiga się od kary. Szybko okazało się, że się przeliczył. Policjanci z Trzemeszna przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, a gdy agresor wrócił i chcąc dostać się mieszkania zaczął zniszczyć drzwi wejściowe, został zatrzymany. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec 31-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez Policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W Komisariacie Policji w Trzemesznie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej - informuje KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Janek poniedziałek, 28 lutego 2022 22:19 napisane przez Janek

    Szacunek dla panów którzy chcą pomóc ,panowie z Gniezna bierzcie przykład a nie zamiatanie pod dywanik wiele spraw.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane