czwartek, 17 marca 2022 10:25

Podpalił samochód - został zatrzymany i trafił do aresztu

 
Podpalił samochód - został zatrzymany i trafił do aresztu źródło: KPP Gniezno

23-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak dokonał podpalenia samochodu na jednej z ulic na os. Dalki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Do zdarzenia doszło 14 marca w godzinach popołudniowych. To wówczas strażacy otrzymali informację, że na jednej z ulic na os. Dalki pali się samochód. Po dojeździe strażaków okazało się, że w ogniu znajduje się auto marki Chevrolet, którego nie udało się już uratować.

Jednocześnie służby otrzymały informację, że pojazd miał zostać celowo podpalony przez młodego mężczyznę.Zgłaszający opisał sprawcę, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaczęli sprawdzać pobliskie drogi i okolicę. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającemu podanemu rysopisowi, który został zatrzymany. Pokrzywdzony i świadek zdarzenia potwierdzili, że to on podpalił chevroleta - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Zatrzymany 23-latek okazał się być osobą bezdomną, a dodatkowo miał przy sobie 10 gramów amfetaminy.

Biegły oceniający stan pojazdu potwierdził, że przyczyną pożaru było podpalenie. Jak się wkrótce też okazało, zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany. Wobec 23-latka funkcjonariusze z Gniezna prowadzili już dwa dochodzenia dotyczące włamania do garaży i posiadania narkotyków - informuje. 

Ponieważ wobec mężczyzny był już wcześniej orzeczony przez prokuratora dozór policyjny, na który ten się nie stawiał, a także w obliczu kolejnego przestępstwa, wystosowano wobec niego wniosek o aresztowanie. Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do niego i mężczyzna na jakiś czas pozostanie w odosobnieniu. Postępowanie w sprawie trwa.

1 komentarz

  • Link do komentarza tom czwartek, 17 marca 2022 23:24 napisane przez tom

    Napewno zrobił to by pomieszkać na koszt podatnika - żarcie, opierunek, najwyraźniej znajome towarzystwo z celi. Życie młode, a takie zmarnowane......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane