sobota, 19 marca 2022 09:12

III LO z nowym profilem nauczania pod patronatem PSW Gniezno

  mnopr

W miniony piątek miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Państwową Szkołą Wyższą im. Hipolita Cegielskiego a III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego.

Dokument, który zawiera współpracę pomiędzy ww. jednostkami, sprawia iż PSW Gniezno obejmie patronatem naukowym i dydaktycznym klasę bezpieczeństwa publicznego. Będzie to nowy profil nauki w roku szkolnym 2022/2023.

Gospodarze wydarzenia, odnosząc się do kwestii szeroko pojętego bezpieczeństwa, nawiązali do sytuacji konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Przybliżając nowy profil otwierany w III LO, dyrektor Beata Czechańska podkreśliła fakt, że by trafiać do umysłów i serc młodych ludzi, trzeba przemawiać ich językiem, językiem ich wyobraźni. III LO, współpracując z instytucjami naukowymi, kultury i porządku publicznego,  stara się wzbogacać wiedzę szkolną ciekawymi spotkaniami, warsztatami, wykładami. 

Umowa została podpisana pomiędzy dyrektor szkoły, a prof. dr. hab. n. med. Pawłem Chęcińskim, rektorem Państwowej Szkoły Wyższej. 

Nowy profil nauki oraz umowa o współpracy zakłada, że klasa bezpieczeństwa publicznego pozwoli nowym uczniom III LO na zetknięcie się z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, co zwłaszcza ze względu na zmieniającą się sytuację międzynarodową i nieustanne zagrożenia, okazuje się niezwykle istotne. Z kolei świat technologii informacyjnych, tak istotny w kontekście cyberbezpieczeństwa, to przecież świat młodego pokolenia, więc jeśli ich zainteresowania i pasje połączy się z fachową wiedzą z zakresu analityki, to w przyszłości na studia w tym zakresie trafią zmotywowani i przygotowani młodzi ludzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane