niedziela, 20 marca 2022 08:39

Strażacy upamiętnili swoich ukraińskich kolegów

 

Chwilą ciszy upamiętniono ukraińskich strażaków, którzy od niemal miesiąca niosą pomoc w ostrzeliwanych miastach swojego kraju.

Odpowiadając na apel Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele gnieźnieńskiej jednostki podczas porannej zmiany, o godzinie 8 ustawili się razem z wozami, by upamiętnić chwilą ciszy swoich kolegów po mundurze, walczących na Ukrainie.

Strażacy z całej Ukrainy nie walczą jednak z bronią w ręku, ale z czasem, bo nierzadko podczas ostrzału jadą do akcji, by ratować ludzkie życie w palących się lub zawalonych budynkach mieszkalnych. Bardzo często sytuacje, przed którymi stają, przekraczają ich możliwości, z którymi jednak muszą sobie radzić, by zapobiec dalszej tragedii ludności cywilnej.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane