środa, 23 marca 2022 08:49

Remont ul. Witkowskiej - utrudnienia w ruchu

 

Pod koniec marca na ul. Witkowskiej zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, która będzie spowodowana remontem nawierzchni.

Zmotoryzowani mieszkańcy z południowej części miasta, a także dojeżdżający od strony Witkowa, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od wtorku 29 marca planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu, która jest spowodowana realizowanym remontem nawierzchni na ul. Witkowskiej. Obejmie ona odcinek od Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków do skrzyżowania z ul. Słoneczną. Utrudnienia mogą spowodować również opóźnienia w kursowaniu autobusów MPK.

Prace związane z remontem już się rozpoczęły i obecnie obejmują jedynie regulację dwóch zatok autobusowych (przy galerii handlowej). Główne prace polegać będą na rozebraniu starej, zniszczonej nawierzchni, na której ma zostać ułożony nowy asfalt.

- Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica będzie odcinkami zwężana, a ruch na danym odcinku będzie odbywał się wahadłowo.  Wraz z postępem robót, zwężenie będzie przesuwane. W pierwszym etapie prace obejmą odcinek od Ronda Olimpijczyków do ul. Klonowej. W tym czasie wyjazd z ul. Składowej (na ul. Witkowską) zostanie zamknięty. W kolejnych etapach zamykane będą ulice: Klonowa i Wierzbowa. Na osiedlu pojawi się stosowne oznakowanie objazdu - informuje WZDW.

Remont drugiego odcinka ul. Witkowskiej od ul. Słonecznej w stronę Lasu Jelonek, zaplanowany jest w późniejszym czasie.

3 komentarzy

 • Link do komentarza kos czwartek, 24 marca 2022 00:27 napisane przez kos

  jednej nie skończą i kolejne robią. Pięknie, k., pięknie!!!

 • Link do komentarza Obserwator środa, 23 marca 2022 19:46 napisane przez Obserwator

  Ciekawe jaki paraliż komunikacyjny z tego wyjdzie jak ulica Wolności nada nie do użytku.
  Przewiduje masakrę w Gnieźnie.

 • Link do komentarza kierowca środa, 23 marca 2022 14:05 napisane przez kierowca

  No cóż, jest to ulica wojewódzka, zatem nie ma się co cieszyć, że Miasto dba o swoje ulice. Bo nie dba. Wyglądają fatalnie!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane