wtorek, 29 marca 2022 14:00

Wsparcie dla schroniska dzięki głosom mieszkańców Gniezna

 

We wtorek przekazano oficjalnie sprzęt, który został zakupiony na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Środki na ten cel pochodziły z budżetu obywatelskiego.

W trakcie ubiegłorocznego głosowania w budżecie obywatelskim na 2022 rok, swoje karty wypełniło 7101 osób, które wskazały kilka celów, na jakie mają zostać przeznaczone pieniądze. Najwięcej głosów w projektach małych otrzymał projekt „Daj głos – poprawa warunków bytowych zwierząt w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie”.

Dziś w schronisku, w obecności pomysłodawczyni projektu Karoliny Koszeli, nastąpiło przekazanie zakupionych w ramach projektu materiałów, które z pewnością zmienią na lepsze codzienne życie mieszkających tam zwierzaków.

Ponad 50 tysięcy złotych przeznaczono m.in. na zakup klatki weterynaryjnej, inkubatora ratującego życie małych zwierząt z automatyczną kontrolą temperatury, materaców rehabilitacyjnych, maty grzewczej, kubraków pooperacyjnych, wanny groomerskiej z podnośnikiem elektrycznym i wysięgnikiem dwustronnym czy lamp UV-C wiruso- i bakteriobójczych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane