wtorek, 29 marca 2022 18:03

Akcja ratunkowa na jeziorze w Kłecku. Jedna osoba nie żyje

 
Akcja ratunkowa na jeziorze w Kłecku. Jedna osoba nie żyje zdjęcie: TV Gniezno

We wtorkowe popołudnie służby zostały powiadomione, że na Jezioro Kłeckie miał spaść samolot. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła.

Do zdarzenia doszło 29 marca, około godziny 15.30. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, świadkowie zgłosili iż na jeziorze koło Kłecka miała spaść maszyna latająca - samolot lub szybowiec.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej z łodziami oraz specjalistyczne grupy wodno-nurkowe z Poznania, Mosiny i Konina.

Po dotarciu pierwszych łodzi w rejon, gdzie miała spaść maszyna, zlokalizowano ją na głębokości około 3 metrów. Z uwagi na trudne warunki panujące w wodzie nie udało się dotąd stwierdzić, czy jest to samolot czy motolotnia z kabiną.

Po dotarciu nurków z wraku na powierzchnię wydobyto nieprzytomnego mężczyznę - rozpoczęto jego reanimację, która nie przyniosła skutku i stwierdzono zgon.

Działania poszukiwawcze na miejscu jeszcze trwają - poszukiwane są potencjalne inne osoby, które mogły lecieć maszyną. Okoliczności wypadku ustali prokurator i komisja ds. wypadków lotniczych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane