poniedziałek, 04 kwietnia 2022 15:50

Udawali policjantów. Seniorka straciła 70 tys. złotych

 

Rozmawiajmy ze starszymi osobami i uczulmy ich na takie sytuacje - apeluje gnieźnieńska Policja. Dzisiaj jedna z mieszkanek dała się "złapać" oszustom na metodę, przed którą ciągle się ostrzega.

Dzisiaj do seniorki z Gniezna zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i oświadczył, że syn spowodował wypadek śmiertelny. Oszust poinformował, że trzeba za niego wpłacić kaucję. Pokrzywdzona oświadczyła, że posiada w domu 70 tys. zł. Rozmówca zaaranżował przekazanie pieniędzy w miejscu jej zamieszkania. W drzwiach kobiety pojawiło się dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat, którzy zabrali gotówkę i ulotnili się w nieznanym kierunku. 

Skontaktował się z nami jeden ze starszych mieszkańców miasta, do którego również dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Tym razem metoda działania była inna - przekazał iż dowód osobisty seniora jest na "czarnej liście" i pytał się o posiadane na koncie środki pieniężne. Policja nigdy o takie rzeczy nie pyta!

- Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon od osoby podającej się za wnuczka czy policjanta z prośbą czy żądaniem przekazania pieniędzy, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy obcym osobom - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno:Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Policjanci chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom ze starszymi członkami rodziny, mogą przekazać niezbędną wiedzę.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza tik poniedziałek, 04 kwietnia 2022 17:34 napisane przez tik

    Patrząc na wyniki każdych wyborów nie ma co się dziwić ze naiwnych nie brakuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane