czwartek, 07 kwietnia 2022 12:42

Podano datę kolejnego „Marszu Równości”

 

Trzy lata po tym, jak odbyła się pierwsza taka manifestacja na terenie Gniezna, po raz drugi zorganizowany ma zostać "Marsz Równości".

Po trzyletniej przerwie, organizatorzy poinformowali iż kolejne takie wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 maja. Z uwagi na przypadającą dzień później 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej, ma to być dodatkowym asumptem do wyrażenia wsparcia dla Ukrainy. 

Osoby tworzące grupę inicjatywną II Marszu Równości mają nadzieję, że 7 maja Gniezno znów będzie kolorowe i ponownie stanie się Pierwszą Stolicą Równości - informują.

Pierwszy taki marsz w Gnieźnie odbył się trzy lata temu, w kwietniu 2019 roku. Wówczas wydarzenie, jak informowały służby, przyciągnęło około 400 osób, a w kontrmanifestacji wzięło udział około 500 osób. Policja dokonała wówczas zatrzymania kilku osób za wywoływanie ulicznych burd.

11 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 09 kwietnia 2022 12:58 napisane przez wilk

  Komu to potrzebne ???Tęczowi działają chyba na zlecenie....Niemiec,przyjaciela rusków,bo chcą wciskać i powiązać swoją tzw. równość z poparciem dla Ukrainy!!! Co za podłość,czyli chyba ......nie chcą Ukrainy w EU i NATO.....Tęczowa Europa to ma być przyszłość dla naszych wschodnich sąsiadów tak doświadczonych teraz przez krwawą wojnę rzeźników kacapskich ??? Co za bzdury !!

 • Link do komentarza Maks sobota, 09 kwietnia 2022 12:56 napisane przez Maks

  Marsz normalności w Gnieźnie? Czytając wypowiedzi forumowiczów gnieźnieńskich prawicowego odłamu można mieć wrażenie, że tu zagłębie wszelkiej stygmatyzacji człowieka. Wstydźcie się, Wy, którzy na pewno powołujecie się na krzyż i miłosierdzie Jezusowe!

 • Link do komentarza Gniewko07 sobota, 09 kwietnia 2022 12:28 napisane przez Gniewko07

  Wyłapać i na pracę społeczne zagnać.

 • Link do komentarza Roman piątek, 08 kwietnia 2022 15:13 napisane przez Roman

  Bladyna - nie zapomnij zabrać wideł i pochodni na kontrmanifestację.

 • Link do komentarza Realista piątek, 08 kwietnia 2022 13:38 napisane przez Realista

  Wszelkie stygmatyzowanie Inności prowadzi do zdarzeń znanych już zza wschodniej granicy... Uczmy się szacunku dla siebie samych, powstrzymujmy od piętnowania!

 • Link do komentarza Max ze Śródmieścia piątek, 08 kwietnia 2022 10:48 napisane przez Max ze Śródmieścia

  Co to za "osoby tworzące grupę inicjatywną" ? Podać tożsamość i konterfekty, bo niewykluczone, że to jakieś zboki, może nawet karane. PO ma w tej materii wielkie zasługi, że tylko wspomnę o prominentnym PO-wcu obecnie przebywającym na państwowym wikcie.

 • Link do komentarza kiniu piątek, 08 kwietnia 2022 07:39 napisane przez kiniu

  Rocznicę zakończenia II wojny światowej i mordu na ludziach łączyć z parodią parady osób innej orientacji seksualnej. Tylko nasz chory gnieźnieński magistrat mógł podjąć taką decyzję. Myślę że osoby na stanowiskach mające choć trochę inteligencji i rozumu w głowie zmienią szybko swoją decyzję.

 • Link do komentarza KEGAN czwartek, 07 kwietnia 2022 19:48 napisane przez KEGAN

  Ma to być dodatkowym asumptem do wyrażenia wsparcia dla Ukrainy- co za argumentacja takiego wsparcia potrzeba Putin już się trzęsie ze strachu i śmiechu.

 • Link do komentarza Jsw czwartek, 07 kwietnia 2022 17:27 napisane przez Jsw

  A kiedy będzie w Gnieźnie marsz normalności?

 • Link do komentarza Pablo czwartek, 07 kwietnia 2022 14:21 napisane przez Pablo

  Bardziej jestem za marszem uciskanych przez kredyty hipoteczne i Pana Glapińskiego

 • Link do komentarza Blandyna czwartek, 07 kwietnia 2022 13:56 napisane przez Blandyna

  Chorzy ludzie. Im potrzeba dobrych psychiatrów!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane