piątek, 08 kwietnia 2022 11:42

Kierowcy notorycznie jeździli chodnikiem. Powstaną blokady

 

Mimo iż swojego czasu policjanci ukarali kierowców, którzy z chodnika przy ul. Roosevelta robili sobie drogę dojazdową, zjawisko to nadal tam występuje.

O sytuacji panującej na chodniku na ul. Roosevelta (przy pawilonach) koło Parku Trzech Kultur co jakiś czas informują mieszkańcy. Swojego czasu także policjantom udało się przyłapać sytuację, kiedy kierujący autem decydował się na korzystanie z chodnika w tym miejscu w sposób niezgodny z przepisami. Teraz sytuacja ma się poprawić.

- Wczoraj policjanci drogówki otrzymali sygnał w postaci załączonego filmu i od razu zadziałali. Widać na nim jak na ulicy Roosevelta kierowca samochodu przejeżdża przez przejście dla pieszych i wjeżdża na chodnik. Naczelnik skontaktował się z Wydziałem Dróg i Budownictwa w Gnieźnie. Efekt - w najbliższym czasie pośrodku wyjścia z chodnika pojawią się słupki. Widoczne na filmie wykroczenie polegające na jeździe wzdłuż przejścia dla pieszych oraz po chodniku zostało przekazane do Ogniwa ds. Wykroczeń celem wyciągnięcia konsekwencji prawnych popełnionego czynu - informują policjanci. 

W sprawie chodzi nie tylko o nieprawidłowe korzystanie z chodnika, ale także bezpieczeństwo pieszych czy uszkadzanie nawierzchni, która nie jest przystosowana do tego typu użytkowania.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kiniu piątek, 08 kwietnia 2022 17:16 napisane przez Kiniu

    To ja proponuję udać się na ulicę Lednicka tam codziennie kilnascie razy mieszkańcy skracają sobie wjazd przez przejście dla pieszych na końcówce autobusowej.

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 08 kwietnia 2022 16:13 napisane przez Mieszkaniec

    Gnieźnieńscy kierowcy... brak słów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane