piątek, 08 kwietnia 2022 20:04

Droga Krzyżowa ulicami centrum Gniezna

 

W ostatni piątek poprzedzający Wielki Tydzień, ulicami centrum miasta przeszła Droga Krzyżowa, w której uczestniczyli wierni różnych parafii.

Procesja z krzyżem przy udziale duchowieństwa oraz wiernych, wyruszyła spod byłego kościoła garnizonowego. Przeżywanie misterium Męki Pańskiej od lat trwale wpisuje się w wydarzenia poprzedzające Wielkanoc, które przygotowują do nadchodzących świąt. tegoroczna Droga Krzyżowa odbywała się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie.

Mimo chłodnej aury, spora grupa gnieźnian wspólnie przeszła w kierunku katedry, a po drodze znajdowały się poszczególne stacje drogi. Na nich odczytywano poszczególne rozważania, w tym roku szczególnie nawiązujące do wojny toczącej się na Ukrainie. Na całej trasie niesiony krzyż brali na swoje ręce i ramiona przedstawiciele kolejnych parafii, środowisk kościelnych oraz osób duchownych z terenu Gniezna.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane