niedziela, 24 kwietnia 2022 09:47

Poranna procesja św. Wojciecha

 

Spora grupa wiernych uczestniczyła w pierwszej po dwóch latach przerwy procesji św. Wojciecha, która wyruszyła z kościoła pw. św. Michała Archanioła w kierunku katedry.

Niedzielny poranek przywitał wiernych słoneczną aurą, która wielu mieszkańców oraz przyjezdnych zachęciła do uczestnictwa w tradycyjnej procesji św. Wojciecha, prowadzącej ulicami centrum w kierunku bazyliki na Wzgórzu Lecha. Podobnie jak w wieczornej, tak i teraz poza relikwiami niesiony była także kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Po dotarciu w rejon Wzgórza Lecha, rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 02 maja 2022 15:10 napisane przez wilk

  Hobbit ---prawda boli co ??? Te słowa,szczególnie .....TEN BÓG.... zdyskredytował cię jako człowieka myślącego,!!!

 • Link do komentarza Hobbit środa, 27 kwietnia 2022 21:50 napisane przez Hobbit

  Wilk, paskudny człowieku, miarkuj słowa! Twój system wartości niech pozostanie tylko Twoim! Nie narzucaj go innym! Ten Bóg, o którym
  ciągle bajdurzysz, nie pochwala Twojego dyskredytowania ludzi myślących i czujących inaczej.

 • Link do komentarza Betti środa, 27 kwietnia 2022 16:52 napisane przez Betti

  Sojusz tronu z Kościołem...Prymas razem z Budaszem i Radnymi ktorzy glosowali finansowanie invitro...smutne, mamona

 • Link do komentarza wilk środa, 27 kwietnia 2022 14:10 napisane przez wilk

  Jak ktoś był na procesji to widział,że jednak młodych ludzi było dość sporo!!Mnie jednak dziwi obecność posła RP z lewicy Tadzia w pierwszych rzędach procesji,który jeszcze niedawno popierał tzw. strajk wiedźm i aborcje na życzenie,to samo nasz el presidento ze swojej komuszej drużyny !!!! Co za hipokryci !!!

 • Link do komentarza myślenie środa, 27 kwietnia 2022 10:24 napisane przez myślenie

  hahah co za durne komentarze Pedofilów mamy wszędzie w domach w szkole na koloniach itp i tam to dzieci puszczacie a przekazać w co się wierzy czym jest nasza religia to już nie. Zero wartości. wstyd dla mieszkanców Gniezna, że jak była komuna to po tajemnie wszyscy komuniści do kościoła gnali a teraz nie potrafią... wierzy się w Boga i słowo Boże tam nie ma zmian wprowadzonych przez PIS.. gdyby ktoś uważnie słuchał i choć raz w życiu przeczytał fragment ewangelii to by wiedział. Wystarczy mieć swój rozum i swoje wartości a nie powielał ideologie durniów!

 • Link do komentarza ja wtorek, 26 kwietnia 2022 12:24 napisane przez ja

  @ MAMA a może to nie kwestia gnuśności tylko tego, że ludzie odwracają się od kościoła? I nie dlatego, że są lewakami, tylko dlatego, że kościół przestał być przewodnikiem duchowym. Nie rozliczył się z pedofilii, nie zabrał głosu gdy trzeba było pomóc uchodźcom, w trakcie pandemii też niespecjalnie pro-obywatelsko zachowywali się księża. Ludzie nie są głupi, potrafią krytycznie myśleć i żadna tradycja na to nie wpłynie.

 • Link do komentarza Realista poniedziałek, 25 kwietnia 2022 17:43 napisane przez Realista

  Niestety, kościół jest utożsamiany dziś z gębą pisowskiej władzy, której młodzi nie wierzą i której nie lubią. Poza tym młodzi poszukują współcześnie bodźców w świecie nauki.

 • Link do komentarza Czarek Czarnecki poniedziałek, 25 kwietnia 2022 17:33 napisane przez Czarek Czarnecki

  Dawniej to księża nie molestowali dzieci!

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 25 kwietnia 2022 13:53 napisane przez micio

  @MAMA- zrozum to wreszcie- rodzice wreszcie zrozumieli że dzieci się nie puszcza w ręce księży...
  Gdyby księża inaczej rozwiązywali sprawy pedofilii to kościół by rozkwitał- a tak każdy widzi jak sie tuszuje afery za aferą, jak sie przenosi z parafii do parafii i bardzo cieżko jest skazać księdza- bo przecież to wina dziecka,...
  Dziecko dorośnie- samo wybierze jaka wiara mu odpowiada, czy potrzebna jest mu wiara itp- nie narzucajcie mu na siłę bo to zazwyczaj powoduje odwrotny skutek.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 25 kwietnia 2022 10:22 napisane przez Marek

  Dziwne , ze samochody można było usunąć z ulic gdzie ustawiono budy jarmarczne. Ale z ulicy Łubieńskiego, którą szła procesja z relikwiami świetego Wojciecha samochodów tym razem nie usunieto !! Dlaczego ? Zapomniano ?

 • Link do komentarza MAMA niedziela, 24 kwietnia 2022 12:53 napisane przez MAMA

  Niby w Gnieźnie mamy tyle dzieci. Ba nawet więcej bo jeszcze około 300 dzieciaków dojechało jeszcze do Gniezna z Ukrainy. Ale na ulicach Gniezna w czasie procesji w ogóle nie było dzieciaków widać. Ich rodziców również nie zauważyłam. Tylko grupka dzieci z przedszkola katolickiego była wyjątkiem. Ale ci młodzi Gnieźnianie zgnuśnieli. Tylko by się wylegiwali w swoich łóżkach i to do późnych godzin południowych. A gdzie podtrzymywanie gnieźnieńskich tradycji ? Dlaczego mimo tak pięknej , słonecznej pogody matki pozostały ze swoimi dziećmi w domach. Dlaczego pozwalamy dzieciom na ślęczenie przy komórkach zamiast wyjść z dziećmi na poranny spacer a przy okazji na podziwianie się kolorowej i wyjątkowej procesji !? Procesji z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Czy Młodzi rodzice już nie wierzą w jej CUDOWNĄ MOC ??

 • Link do komentarza śpiewak niedziela, 24 kwietnia 2022 12:41 napisane przez śpiewak

  Gdyby nie pięknie i głośno grająca orkiestra z Sierakowa myślałbym, że to procesja pogrzebowa. Wszyscy szli w milczeniu. Nikt nie śpiewał ani uczestnicy procesji ani osoby zgromadzone na chodnikach wzdłuż całej trasy procesji. Ba nawet duchowni idący w procesji szli jakby nie znali słów pieśni kościelnych. Czyżby uważali , że od śpiewania jest lud boży i organiści ? Co się z tym narodem stało? Czy to efekt braku nauki śpiewu w polskich szkołach podstawowych ? A może my Polacy już się wstydzimy śpiewać? A przecież powszechnie wiadomo że kto śpiewa, to modli się podwójnie. Dawniej było inaczej. Szkoda, że to już historia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane