niedziela, 24 kwietnia 2022 12:04

Msza święta odpustowa na Placu św. Wojciecha

 

Wielu wiernych uczestniczyło w mszy świętej odpustowej ku czci świętego Wojciecha, odprawionej na placu za katedrą. 

Nabożeństwo rozpoczęło się wkrótce po przybyciu procesji, która wyruszyła krótko po godzinie 9:00 spod kościoła pw. św. Michała Archanioła. Tradycyjnie uczestniczyły w niej delegacje m.in. środowisk katolickich, parafie niosące relikwie różnych świętych, a także pielgrzymi, harcerze, duchowieństwo oraz parlamentarzyści i samorządowcy. Procesji towarzyszyła także kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (zobacz więcej).

W swojej homilii, sprawujący mszę świętą abp Wojciech Polak Prymas Polski nawiązał do wydarzeń, których wszyscy byliśmy świadkami w ostatnim czasie. - Uczyliśmy się jej w minionych latach pandemii. Uczymy się także dziś, gdy w obliczu cierpienia i śmierci naszych sióstr i braci w Ukrainie, wobec uciekających przed barbarzyńską rosyjską agresją, otwieramy nasze serca i nasze domy - mówił metropolita: - Choć dramatyczne doświadczenia ostatnich tygodni wciąż napawają nasze serca głębokim bólem, niech spotkanie ze Zmartwychwstałym, który jedynie jest dawcą prawdziwego pokoju, będzie nadzieją dla was i dla waszych bliskich (cytat za: prymaspolski.pl).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane