wtorek, 26 kwietnia 2022 11:28

Pożar opuszczonego budynku przy ul. Witkowskiej

 

Do dużego pożaru w budynku znajdującym się przy ul. Witkowskiej, doszło we wtorkowe przedpołudnie. 

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia, przed godziną 10:30. Wówczas to do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku, znajdującego się przy ul. Witkowskiej, naprzeciwko sklepu budowlanego. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które po dotarciu zastały rozległy pożar na górnych kondygnacjach pustostanu. W momencie przyjazdu ogień trawił dach i wydostawał się na zewnątrz.

Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody na płonący budynek od strony podwórka, a po rozstawieniu drabiny mechanicznej także od dachu. Z uwagi na stan techniczny obiektu, dojście na górne kondygnacje możliwe było tylko za pomocą dostawionej do okien drabiny. Dodatkowo na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne w celu odłączenia zasilania w budynku. 

Dokładne okoliczności pożaru będą dopiero ustalone. Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Witkowskiej został zablokowany.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane