piątek, 29 kwietnia 2022 18:34

Migawki z miasta - początek majówki na „ławce zakochanych”

 
Migawki z miasta - początek majówki na „ławce zakochanych” zdjęcie nadesłane

O tym, że ławka stojąca przy ul. Tumskiej z romantycznością ma coraz mniej wspólnego, przekonuje się wiele osób mających styczność z jej stałymi bywalcami.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek, która przesłała do nas zdjęcie tego, co przedstawia obraz ławki na ul. Tumskiej w piątkowe popołudnie. Dwaj bezdomni, skądinąd znani lokalnym służbom, odgrywają kolejny akt swojej bytności w centrum Gniezna. Przed nimi leży rozlany na całej długości jogurt.

- Stali bywalcy ul. Tumskiej, siedzą na ławce od rana do wieczora, śmiecą, krzyczą są wulgarni i odstraszają turystów. Dzisiaj rzucają jogurtami. Nikt nic nie robi, nie widzi ale gdybym stanęła samochodem na 5 minut przed znakiem zakazu to służby od razu  by się zjawiły. Przykra sprawa - pisze gnieźnianka.

Rolą "Migawek z miasta" jest komentowanie sytuacji, które można zauważyć w przestrzeni miejskiej. Każdy, kto choć trochę przemieszcza się w tym fyrtlu wie, że nie jest to odosobniony widok na ul. Tumskiej. Chociażby wczoraj, podczas wieczornego oprowadzania zorganizowanego przez Muzeum, jeden z wyraźnie wstawionych mężczyzn, utraciwszy nieco "mocy", zbił w miarę pełną butelkę piwa koło tej ławki, po czym poszedł w długą. 

Dowodem tego, jaką "popularnością" cieszy się to miejsce, jest poplamiona przy niej ceglana kostka. Romantyczność z tego miejsca bije, aż zanadto.

6 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 02 maja 2022 15:02 napisane przez wilk

  Mają prawo tam też sobie przysiąść,ale za śmiecenie to powinni być wyczołgani,czyli szczotka wiadro i zmywać !!!

 • Link do komentarza Bob niedziela, 01 maja 2022 14:13 napisane przez Bob

  Pamiętajcie tylko żeby przypadkiem nie stwarzać śmiertelnego zagrozenia i broń bóg nie zaparkować "na zakazie" ponieważ jako właściciele ruchomości jaką jest auto, dajecie straży miejskiej możliwość ściągnięcia z Was należności w postaci mandatu karnego- od tych ludzi nic zwindykować nie można ergo mogą robić co chcą.
  Ale ważne że będzie więcej parków, może przeniosą się w cień nowo nasadzonych tam drzew

 • Link do komentarza Sarnee sobota, 30 kwietnia 2022 16:30 napisane przez Sarnee

  W czwartek był bank żywności w Mopsie. Jogurty się nie spodobały. Lepiej gdyby pepsi rozdawali, to chociaż popitę by mieli.

 • Link do komentarza Alek piątek, 29 kwietnia 2022 22:29 napisane przez Alek

  A później było już tylko gorzej.Ten,,człowiek'' jest bardzo agresywny a służby nie reagują ( butelkami po alkoholu to on rzuca codziennie.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 29 kwietnia 2022 21:39 napisane przez mieszkaniec

  To jest widok Gniezna i władzy tego miasta, które przed oczami maja tylko sprzedaż jak największej ilości ziemi deweloperom. A problemy mieszkańców mają wiadomo gdzie.

 • Link do komentarza Hobbit piątek, 29 kwietnia 2022 19:38 napisane przez Hobbit

  Ci osobnicy są znani służbom, nimi musiałaby zająć się skutecznie instytucja na Franciszkańskiej... Brakuje tylko agresji fizycznej z ich strony, choć wtedy może okazać się, że wszelkie działanie zostanie wdrożone po czasie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022