sobota, 30 kwietnia 2022 17:27

Pożar budynku jednorodzinnego

 

W sobotnie popołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego, położonego w Żydówku w gminie Łubowo.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia, około godziny 16.30. Służby zostały powiadomione o pożarze domu w Żydówku. Miał on obejmować dach budynku.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogóra i JRG Gniezno. Dym z miejsca było widać z dużej odległości. Po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozległy pożar obejmujący poddasze - ogień objął warstwę izolacyjną, położoną w konstrukcji dachowej.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do dachu, także przez wycięcie otworów za pomocą piły, a także podanie prądów wody w celu stłumienia ognia. Działania gaśnicze na miejscu jeszcze trwają. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane