niedziela, 01 maja 2022 13:16

Wozy strażackie z powiatu gnieźnieńskiego trafiły na Ukrainę

 
Wozy strażackie z powiatu gnieźnieńskiego trafiły na Ukrainę źródło: KW PSP Poznań

Dwa wozy z naszego regionu i w sumie trzy z województwa, zostały przekazane na Ukrainę w ramach wsparcia tamtejszych strażaków. 

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, wielkopolscy strażacy po raz kolejny przekazali swoim ukraińskim kolegom samochody ratowniczo-gaśnicze. Tym razem do ukraińskich strażaków trafiły:

  • Jelcz JPH-415 SCD 37 z OSP Czerniejewo (powiat gnieźnieński)
  • Iveco Turbo Daily GLBAM 0,7/22/16 z OSP Wiekowo (powiat gnieźnieński)
  • Jelcz 005 GBA 2,5/16 z OSP Iwanowice/UG w Szczytnikach (powiat kaliski)

Pojazdy, które od dłuższego czasu służyły w ww. jednostkach, będą mogły teraz wspierać akcje gaśnicze na Ukrainie. Za udzielone wsparcie druhom podziękował Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak.

W sumie z naszego województwa strażacy przekazali do tego kraju 15 wozów bojowych, w większości pozostających w długoletniej służbie. Według naszych informacji, ubytek w sprzęcie dla części jednostek ma być zastąpiony nowymi pojazdami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane