czwartek, 05 maja 2022 11:10

Naucz się zawodu u rzetelnego pracodawcy

  Artykuł sponsorowany

Czy są profesje z długoletnią tradycją, a jednocześnie z perspektywami na przyszłość, które dają gwarancję pracy po zakończeniu nauki oraz satysfakcjonujące wynagrodzenie? Z pewnością są nimi zawody tapicer i stolarz. Możliwość nauki obu zawodów oferuje firma rodzinna Complet Chmielewscy zlokalizowana w Myślęcinie, w Gminie Łubowo, 5 km od Gniezna.

Spółka posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży meblarskiej, jest uznanym eksporterem, firmą wielokrotnie nagradzaną za swoją działalność i jakość swoich usług. Od 2016 roku firma funkcjonuje w nowoczesnej siedzibie oferując bardzo dobre zaplecze socjalne dla kadry pracowniczej.

Od ucznia przez fachowca do brygadzisty

Szkolenie uczniów jest stałym procesem rekrutującym przyszłych pracowników do firmy, a uczniowie kończący naukę każdorazowo otrzymują propozycję stałej pracy. Z tej formy korzystało i nadal korzysta wielu wychowanków. Obecnie w działach stolarni, montowni stelaży meblowych oraz tapicerni 30% załogi to byli uczniowie, a tapicerów po nauce zawodu w spółce jest aż 50%. Dwaj byli wychowankowie są dziś brygadzistami, czyli kluczowymi pracownikami spółki.

Jak przyznaje Robert Chmielewski, współwłaściciel firmy: „Kształcimy od lat fachowców, którym następnie oferujemy stałą pracę w naszej fabryce. Uczniowie, którzy osiągają dobre wyniki w nauce oraz wyróżniają się bardzo dobrą frekwencję otrzymują od nas dodatkowe wynagrodzenie, oprócz ustawowo przyznanego. Doświadczeni pracownicy naszej firmy są na co dzień wsparciem dla młodych adeptów zawodu. Warto również dodać, że posiadamy możliwie wysoki poziom automatyzacji produkcji, stąd dajemy szansę pracy na wyspecjalizowanych maszynach stolarskich”.

Stolarz – poszukiwany specjalista

Chcąc zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową, warto postawić na zawód stolarza. Coraz częściej doceniani są wykwalifikowani specjaliści, potrafiący wytworzyć z drewna prawdziwe dzieła sztuki, pokazując że meble wykonane z rzemieślniczą precyzją są w stanie zachwycić i wzbudzić podziw. Tę tezę potwierdza Norbert Jerzak, brygadzista działu montowni stelaży meblowych, związany z firmą Complet Chmielewscy od ćwierć wieku. Jak przyznaje: „Stolarstwo zawsze było moją pasją, stąd wybór zawodu był dla mnie prosty. Myślę, że to była bardzo dobra decyzja, kocham to co robię, praca daje mi dużo radości. Zachęcam młodzież, nie tylko chłopców, ale i dziewczęta do nauki w naszej firmie. Aktualnie w dziale, który mi podlega 50% pracowników stanowią kobiety.”

Wyboru zawodu nie żałują również pracownicy stolarni Hubert Niedzielski i Damian Aleksandrowicz operatorzy maszyn sterowanych numerycznie. Oboje zawodu stolarza uczyli się w spółce Complet Chmielewscy, by po jej zakończeniu podjąć stałą pracę na umowę. Od wielu lat są związani ze spółką, obecnie obsługują maszyny CNC do rozkroju drewna i płyt, i jednogłośnie twierdzą, że wybierając zawód kierowali się zainteresowaniami, a w wyborze miejsca odbywania nauki zawodu pomogli im rodzice oraz rekomendacje na temat pracodawcy.

W ich ślady zmierza Hubert Wieliński, jeden z uczniów kształcących się w zawodzie stolarz, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia w Kłecku. Na pytanie dlaczego wybrał zawód stolarza i co spowodowało wybór spółki Complet Chmielewscy odpowiada: „Chcę być stolarzem, bo interesuje mnie praca z drewnem, a wybrałem tę firmę, gdyż szukałem nowoczesnego zakładu pracy, gdzie mogę dużo się nauczyć. Jestem zadowolony z wyboru”.

Tapicer – wirtuoz meblarstwa

Praca tapicera wieńczy dzieło. Końcowy efekt w największym stopniu zależy od jego zręczności, dokładności oraz poczucia estetyki. Tapicer stawia tzw. kropkę nad „i” w procesie produkcji mebli, jest jego ostatnim bardzo ważnym ogniwem.

Tapicer to zawód doceniany i dobrze wynagradzany. Osoby, które zastanawiają się na wyborem tego zawodu winny posiadać umiejętności obsługi różnych urządzeń, maszyn i narzędzi. Powinny też cechować się ogólną sprawnością fizyczną oraz szczególnie sprawnością rąk, dobrym zmysłem dotyku i rozróżniania barw.

O dobrym wyborze zawodu mówią byli uczniowie, a obecnie pracownicy spółki Dariusz Król oraz Dawid Szmidt. Pierwszy z nich oprócz tego, że jest tapicerem jest również wzorcarzem. Wdraża wzory i szablony dla nowo opracowanych modeli mebli.

Już niebawem naukę w zawodzie tapicer zakończy Mateusz Jakubowski, uczeń Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Mateusz trafił do firmy Complet Chmielewscy za namową swojego taty, który pracuje w niej jako stolarz. Jak przyznaje: „Firmę podpowiedział mi tata, ale wyboru zawodu tapicer sam dokonałem. Cieszę się, że po zakończeniu szkoły nie muszę się martwić co dalej, gdyż mam już zagwarantowaną pracę tu, gdzie kończę naukę”.

Dobry zawód, pewna praca

Czas na podjęcie decyzji odnośnie wyboru kolejnej szkoły oraz przyszłościowego zawodu zbliża się dużymi krokami. Dlatego firma Complet Chmielewscy zaprasza do odwiedzin swojej siedziby absolwentów klas 8 oraz ich rodziców. Przed wizytą spółka zaleca wcześniejsze umówienie się poprzez pocztę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 61 424 23 76.

Więcej na temat firmy Complet Chmielewscy można przeczytać na: www.facebook.com/meblecomplet oraz www.complet.com.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane