piątek, 06 maja 2022 10:53

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

 

Kompletnie pijanym okazał się być kierowca, który został zatrzymany przez policjantów będących po służbie, którzy zauważyli tę sytuację na jednej z ulic Gniezna.

Sytuacja miała miejsce we wtorek 3 maja na ul. Wolności, a jej świadkami byli mł. asp. Kamil Lubiński z KPP Gniezno i mł. asp. Bartosz Trzaskawka z KWP Poznań. 

- Policjanci ci w czasie wolnym od służby w dniu 3 maja br. wieczorem na ulicy Wolności w Gnieźnie zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem mondeo. W organizmie 35-latka krążyły 3 promile. Nieodpowiedzialny kierujący ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem - informuje KPP Gniezno, dając tym samym dowód na to iż wyżej wymienieni policjantami nie są tylko podczas służby, ale także i poza nią.

Policja przypomina, że w sytuacji, kiedy poziom stężenia alkoholu w organizmie przekracza 0,5 promila, a mimo to prowadzi się auto, popełnia się przestępstwo. Grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet przez 10 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane