piątek, 06 maja 2022 15:26

Kierowcy za nic mieli przepisy - postawiono słupki

 

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, przed przejściami dla pieszych u zbiegu ul. Roosevelta i Staszica ustawiono słupki ograniczające wjazd na chodnik.

To rozwiązanie jest efektem ignorancji kierowców, którzy od jakiegoś czasu notorycznie "skracali" sobie drogę do sklepów w rejonie pawilonów, wjeżdżając na chodnik i jadąc nim, jak gdyby nigdy nic. Mimo iż kilka takich sytuacji zakończyło się postępowaniem mandatowym, proceder trwał cały czas.

Niedawno informowaliśmy, że w związku z tą sytuacją pojawił się wniosek, który zakładał ustawienie ograniczeń przed przejściami dla pieszych - tymi, którymi kierowcy wjeżdżali na chodnik. W ostatnich dniach we wskazanych miejscach zostały ustawione słupki, które mają to skutecznie uniemożliwiać.

1 komentarz

  • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 07 maja 2022 11:32 napisane przez Gnieźnianin

    No i co z tego? Na Winiarach - Osiedle Piastowskie, deptak kończy się przejściem dla pieszych w kierunku przystanku autobusowego i tamtędy notorycznie kierowcy wyjeżdżają samochodami, a też postawiono słupki (wystarczyło jeden wyłamać i "życie jest piękne"). Położono płytki obniżając dojście do krawężnika, teraz są połamane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane